Neměli by se Sobotka s Babišem omluvit Nečasovi s Kalouskem, ptá se komentátor

19.04.2014 9:47

Koalice ČSSD, ANO a lidovců hraje vlastně jen divadlo před voliči. To, co kritizovala před volbami, po volbách často sama dělá. A slibuje, že zařídí něco, co vlastně sama zařídit nemůže. Komentátor Petr Kamberský se podivuje vládním tancům okolo daní a ptá se, zda nakonec neměli Petr Nečas (ODS) s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) pravdu.

Neměli by se Sobotka s Babišem omluvit Nečasovi s Kalouskem, ptá se komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Nečas s Miroslavem Kalouskem

Komentátor Petr Kamberský v sobotních Lidových novinách připomíná, že především levice, jako tehdy opoziční síla, křičela, že duo Nečas - Kalousek ožebračuje národ skrze zvyšování daní. Teď je ale Sobotka premiérem, neměl by tedy daně snížit na „předkalouskovskou“ úroveň?

„Že by na tom zločinu na národě, který provedl Nečas s Kalouskem, něco bylo? Neměl by je nový premiér s novým ministrem financí pozvat na pivo a potichu se jim omluvit?“ klade si otázku komentátor.

Pozastavuje se i nad plánem koalice snižovat sazbu na některé zboží, jako jsou pleny či knihy. Vláda, která se tváří jako proevropská, tím v zásadě kráčí proti duchu Evropské unie. Ta se totiž snaží daňové sazby sjednocovat, nikoli vytvářet další rozdíly mezi státy. Na podobnosti sazeb totiž do značné míry stojí volný obchod, jenž lze v EU provozovat. V rámci unie je také řečeno, které zboží a služby smí spadat do snížené sazby. Pleny v tomto výčtu chybí. Česko přitom již jednou kráčelo s plenami proti proudu a neuspělo. Proč to tedy současná vláda zkouší znovu? Hraje vlastně jen divadlo před voliči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS

20:02 Závažná slova Václava Klause o Miloši Zemanovi a moci médií. Václav Havel a jeho vyvolení. A trvající prohra ODS

REPORTÁŽ Tragický a totální úpadek české pravice a levice – ODS a ČSSD. I přes jásání „soudruha nadz…