Nemůžeme pořád jen vykládat, že Babiš je zlo. Dominik Feri se tvrdě pustil do Kalouska

10. 10. 2016 17:52

Teplický radní za TOP 09 Dominik Feri se ještě jednou vyjádřil k volbám, prý se projevila jedna obludnost. Kromě toho prozradil, co chystá v budoucnu. Možná ho uvidíme ve sněmovně. Zmínil také Rusko, prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše.

Nemůžeme pořád jen vykládat, že Babiš je zlo. Dominik Feri se tvrdě pustil do Kalouska
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice
reklama

Dvacetiletý vysokoškolský student Domink Feri, jenž působí v pozici radního za severočeské Teplice, se v rozhovoru pro server DVTV.cz ještě jednou rozpovídal o krajských volbách, ale nejen o nich. Pokud chce TOP 09 víc uspět, musí přestat točit stále stejné téma, jež lze shrnout do sousloví „Babiš je zlo“. Jestliže se nic nezmění, nelze vyloučit, že strana míří do hrobu. Pokud by strana přestala tolik akcentovat odpor proti Andreji Babišovi a zaměřila se na jiné oblasti svého programu, přilákala by víc voličů. Jasný srozumitelný problém však TOP 09 schází.

„Asi před půl rokem jsem říkal, že topce chybějí dvě zásadní věci – program a lidé. A teď se to v zásadě potvrdilo ve své kráse nebo obludnosti,“ posteskl si Feri. Ozývají se sice hlasy, že jedním z problémů strany je její současný předseda Miroslav Kalousek. V tuto chvíli je teplický radní toho názoru, že Kalousek TOP 09 víc pomáhá, než škodí, ale neublížilo by mu obklopit se dalšími osobnostmi. Mohl by to být europoslanec Luděk Niedermayer a další osobnosti.

Když se tohle všechno podaří, TOP 09 na tom bude zase lépe. „Když budeme mít program, který obstojí, tak se můžeme vzdát té silné rétoriky vymezování se vůči Rusku, Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi,“ apeluje na své stranické kolegy.

Celý rozhovor naleznete zde

Sám se prý snažil získat do strany nové kolegy a kolegyně, ale sám na to nestačí. Získává především mladé lidi, kteří mohou být budoucností pro stranu, ale pokud chce TOP 09 uspět dnes, musí umět oslovit i lidi mezi 30 až 40 lety nebo důchodce. V tuto chvíli totiž stranu volila jen asi dvě procenta důchodců, s čímž se musí něco dělat.

„Dost mě tíží to, že mi vlastně asi nezbude nic jiného, než že bych načíhnul do té nejvyšší politiky, byť jsem se tomu dlouho bránil,“ prozradil radní. Pokud dostane nabídku, prý povede kandidátku strany v některém z regionů České republiky do sněmovny. „Jsem na to připraven a ochoten bych k tomu byl,“ hlásí Feri, jenž se z internetového baviče možná změní v poslance dolní komory parlamentu. Trvá ale na tom, že bez dalších kvalitních lidí na kandidátkách TOP 09 nedokáže zlepšit svou současnou situaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…