Nenasytný Duko! udeřil senátor kvůli kardinálově křiku v rozhlase

23.10.2013 13:56

Senátor Jaroslav Doubrava z hnutí Severočeši.cz pokračuje v kritice katolické církve a kardinála Dominika Duky. Ten byl u premiéra Jiřího Rusnoka, aby ho přesvědčil, že by vláda neměla vydávat zákonné opatření, které by vyjmulo celý areál Pražského hradu z církevních restitucí. Duka podle Doubravy předvedl svou nenasytnost.

Nenasytný Duko! udeřil senátor kvůli kardinálově křiku v rozhlase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava

Podle Doubravy se pak Duka předvedl v Českém rozhlase, kde se rozkřičel na redaktorku. „Korunu své nenasytnosti ale nasadil v okamžiku, kdy nevydržel své přetvařování, svou rádoby vlídnou tvář a začal řvát na redaktorku Českého rozhlasu,“ míní senátor.

Církve udělají přesně to, co jim dovolíme

Prý se jedná o signál, že se stane to, co církvím dovolíme. Podle Doubravy by si lidé měli uvědomit, koho o víkendu zvolí, protože správný kandidát může zmrazit církevní snahy o získání českého státního majetku.

Celý článek senátora Doubravy ZDE.

Doubrava poukazuje na to, že katolická církev v Československu a teď v České republice vždy představovala politickou organizaci. „Fara na vesnici byla jakými stranickým výborem, děkanství bylo něco jako místní či okresní výbor, biskupství bylo krajským výborem katolické strany (církve). Vatikán byl jen jakousi ikonou. Ve skutečnosti církev zajišťovala habsburskou politiku,“ vysvětluje Doubrava.

Majetek církvi nevracíme, my jí ho vydáváme

Majetek se nyní nevrací, nýbrž se dává, i když se to zaštituje charitou. Něco málo sice dostanou i malé církve, které vznikaly jako politické vzdorocírkve. Ty ale podle Doubravy vznikaly až tehdy, kdy to bylo oficiálně dovoleno a kdy už nedošlo k narušení politické hegemonie katolické církve.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …