Ryšavý úvodem vzpomíná na to, že v roce 2015 byli Romové z médií v podstatě vytlačeni uprchlíky. „Řešila se každá hloupost s nimi spojená,“ sdělil Ryšavý. Od druhé poloviny roku 2016 se začala média opět vracet k Romům, míní.
„Je to vidět na webech, které zveřejňovaly nenávistné články proti uprchlíkům. Ty teď řeší zase Romy. Například na Parlamentních Listech se objevuje spousta protiromských článků skrze výroky některých politiků. A někteří politici to téma živí, protože uprchlíci tu žádní nejsou. Podle mě se to vrací, a to s dvojnásobnou intenzitou. Respektive ty výroky jsou mnohem horší, než před těmi dvěma nebo třemi lety,“ zmínil Ryšavý. Domnívá se, že tomu je tak proto, že protiuprchlické výroky byly stále silnější a lidé mohli získat pocit, že je to normální. Nyní v tom samém trendu výroky přešly na Romy.
„Každý výrok se musí samozřejmě posuzovat individuálně. Otázkou samozřejmě pak je, jak to případně trestat. Myslím, že u některých výroků úplně stačí, když je začne policie vyšetřovat a pisatelé zjistí, že ani na internetu nelze překračovat určitá pravidla. I to má podle mě na ty lidi výchovný efekt,“ sdělil Ryšavý. Podle jeho slov to není cenzura, ale jen uplatňování zákonů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef