Není to udávání. To má člověk správně dělat. Jakub Železný zasáhl do kauzy Braňme Česko

21.04.2022 14:50 | Ze sítí

Novinář a moderátor České televize Jakub Železný tvrdí, že nová vládní iniciativa „Braňme Ukrajinu, braňme Česko“ není výzvou k udávání, jak akci nazval expremiér Andrej Babiš. Podle Železného jde o povzbuzení k tomu, co má člověk správně udělat.

Není to udávání. To má člověk správně dělat. Jakub Železný zasáhl do kauzy Braňme Česko
Foto: Screen ČT24
Popisek: Jakub Železný

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42516 lidí
Úřad vlády rozjel novou iniciativu boje proti dezinformacím, kde mimo jiné vyzývá, aby občané sledovali a sdíleli jen důvěryhodné zdroje, jako například vládní organizace nebo veřejnoprávní média a vyvracet lži by prý měli i například při diskusi s tetičkou nebo kamarádem.

Jednou z klíčových premis iniciativy je, že nahlašování dezinformací „není práskačství“, protože lži ve veřejném prostoru jsou nebezpečné. Lidé by je na sociálních sítích prý měli hlásit, a pokud mají podezření, tak hlásit i trestnou činnost na Policii ČR.

Tato nová iniciativa se ani v nejmenším nepozdává Andreji Babišovi, který si ji na facebooku náležitě vychutnal. „Tohle Vám doporučuje vláda Petra Fialy na svém oficiálním webu. Ano, vidíte správně. Nahlašovat lidi. A ještě Vám u toho tykají,“ neskrývá rozčarování Babiš a vyzývá experty na komunikaci státu, aby se k tomu vyjádřili. „Čekám na názor expertů na komunikaci státu, vždycky jich bylo všude plno, kde jsou?“ reagoval Babiš.

Moderátor ČT Jakub Železný s Babišem částečně souhlasí, když připouští, že zvolený způsob tykání nebyl dobrý nápad. „To soudružské tykání si Petr Fiala a Michal Klíma fakt odpustit mohli,“ uvedl Železný na adresu premiéra a jeho poradce.

Jinak ale s vyzněním iniciativy Železný souhlasí, nejde prý podle něj o udávání, jak tvrdí expremiér Babiš, ale o správnou věc. „Jinak to nechápu jako výzvu k udávání. Jen jako povzbuzení k tomu, co má člověk správně dělat. A plně souhlasím s Andrejem Babišem, že nahlašování lidí je hnus. Stejně jako zlodějiny, lži a urážky druhých,“ rýpl si do Babiše moderátor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…