Neodepisujte ODS, píše Jan Zahradil. A přidává důvody

10.12.2013 12:13 | Zprávy
autor: dkr

Poslanec Evropského parlamentu za ODS Jan Zahradil rozhodně neodepisuje svoji vlastní stranu. Přiznává sice, že je v krizi, ale podle něj se zezdola obměňuje či obživuje a je to velký příslib do budoucna. Zahradil pro LN také zformuloval, jak by ODS měla pokračovat, aby získala zpět své voliče a respekt na domácí půdě. V rámci EU si podle něj ODS stojí velice dobře.

Neodepisujte ODS, píše Jan Zahradil. A přidává důvody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

„Že se ODS nachází v nejhlubší krizi za celou dobu své existence, bylo již napsáno i řečeno mnohokrát. Ti, kdo tuto rozhodující politickou sílu posledních více než dvaceti let nemají v lásce, by se přesto neměli radovat, ani nás předčasně odepisovat,“ napsal Zahradil. Podle něj každému demokratovi mělo být jasné, že vyprofilovanou liberálně-konzervativní stranu potřebuje každý politický systém.

Zahradil ovšem pozoruje a všímá si procesů v ODS, které podle něj slibují dobrou budoucnost. „Jednak je zjevné, že v ODS se po volbách dalo do pohybu cosi, co slibuje naději do budoucna. A tento pohyb není někým uměle ordinován, jde zezdola, od členské základny, která je koneckonců tím nejcennějším `majetkem` ODS. Lidé, kteří věnovali z dobré vůle této politické straně spoustu vlastního času a energie, nemají teď chuť jen tak zahodit kus vlastního života,“ napsal do rubriky názory v LN Zahradil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…