Nepěkná slova o Lence Bradáčové. Před lidmi prý ukazuje hezkou tvář, ale za dveřmi je to jinak

31. 1. 2016 19:44

Novinář a disident Jan Urban zhodnotil práci pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Snaží se prý vytvořit líbivý mediální obraz, k čemuž jí napomáhá pár novinářů. Realita je ale podle Urbana poněkud jiná. Bradáčová by si novinářova slova rozhodně za rámeček nedala. Totéž ale platí i pro expremiéra Jiřího Paroubka. Ten prý státu způsobil škodu velkého rozsahu, jen to nikoho netrápí.

Nepěkná slova o Lence Bradáčové. Před lidmi prý ukazuje hezkou tvář, ale za dveřmi je to jinak
Foto: repro ČT
Popisek: Publicista Jan Urban

O tom, co se děje na pražském státním zastupitelství si cvrlikali i vrabci na střeše. Policie prověřovala Janu Hercegovou za to, že byla údajně zapletena do kauz kolem lobbisty Romana Janouška, ale veřejnost si pamatuje i podivné vyšetřování-nevyšetřování kauzy Opencard, kde před soudem stanuli úředníci, ale nikoli politici, kteří o celém projektu rozhodovali. A jak na to všechno reagoval nejvyšší státní zástupce v Česku Pavel Zeman a pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová? Poděkovali Hercegové za to, že odešla.

„Je nenormální, že veřejnosti je po celá léta organizovaná nezákonnost předkládána jako normální a zákonná praxe, se kterou nikdo nic nemůže dělat. Je nevkusné, když vedení soustavy státního zastupitelství i ministr spravedlnosti předstírají, že vynucená rezignace osob trvale poškozujících činnost, důvěryhodnost a pověst oboru, je krokem zodpovědných, obětavých a bezchybných obránců práva, kterým se sluší děkovat. Všechny tři dámy přitom zůstávají na pražském městském státním zastupitelství. Omluví se někdo za bezprávné postupy jejich éry?“ ptá se novinář v textu pro server HlídacíPes.org.

Celý komentář najdete zde

Ale možná se není čemu divit, když se podíváme na to, co se dělo mezi lety 1994 až 2002 na Ministerstvu pro místní rozvoj. V roce 2004 Nejvyšší státní zastupitelství potvrdilo, že v resortu docházelo k rozkradení stovek milionů korun z fondů PHARE. Nikdy však nebylo vyšetřeno, kdo za to může. A nejen to.

„Jiří Paroubek jako ministr pro místní rozvoj se okamžitě po svém nástupu do funkce v srpnu 2004 sešel se zástupci holandské poradenské společnosti, které jeho předchůdci zrušili lukrativní poradenskou smlouvu. Tato firma dlouhodobě spolupracovala s jeho vlastními poradci a Jiří Paroubek slíbil vyhovět jejím protiprávním požadavkům vůči České republice. Vědomě tak zavrhl audity potvrzené stanovisko svých předchůdců i varování Nejvyššího státního zastupitelství, které označilo konání těchto poradců za ‚naplňující podezření ze závažné trestné činnosti‘. Umožnil tak této společnosti zahájit arbitráž proti České republice a způsobil škodu velkého rozsahu," udeřil novinář.

V celé kauze trpí pánové Radim Špaček a Petr Forman. Právě oni podle Urbana zmapovali rozkrádání fondů PHARE a dnes jsou za to popotahováni před soudy. Sečteno a podtrženo, pokud si někdo myslí, že je to v Česku se spravedlností lepší a lepší, plete se. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi

12:35 Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi

V nedělní Partii televize Prima se střetli předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan a první místo…