Nepěkné věci o Robertu Šlachtovi: Dneska dělá pana Čistýho, ale dřív měl rád prachy, pičus. Takto na něj vzpomíná kontroverzní albánský podnikatel

05.05.2017 14:07

Píčus, co měl dřív rád prachy, tak vykreslují bývalého elitního detektiva Roberta Šlachtu odposlechy, kterých se podle serveru Info.cz zmocnila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Šlachtu tak v nich popisuje jeho přítel a informátor Albin Arifovič.

Nepěkné věci o Robertu Šlachtovi: Dneska dělá pana Čistýho, ale dřív měl rád prachy, pičus. Takto na něj vzpomíná kontroverzní albánský podnikatel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ
reklama

Server Info.cz. cituje z odposlechů, které zachytila policejní inspekce. Arifovič se v nich o Šlachtovi baví s detektivem ÚOOZ Luďkem Vokálem. Arifovič v jednom z nich označuje Šlachtu za píčuse, co měl dřív rád prachy. „Hlavně, ty vole, von dřív měl rád prachy, pičus,“ zaznělo prý na nahrávce doslova. „Robert?“ ptá se informátora detektiv, aby se ujistil, a Arifovič přitaká.

„Ty by sis na jeho místě vzal?“ navazuje Vokál. „Ale to by byla taková částka, vole. Já bych mu mohl donést kilo… Chodil na výslechy. Měl ode mě všechno. A odkud? Albošských (albánských poznamenává server Info.cz) měl peněz,“ naznačuje Arifovič, že si měl Šlachta v minulosti při vyšetřování trestné činnosti brát peníze.

„Já vím, dneska to nemá, dneska dělá pana Čistýho,“ odpovídá Vokál. Arifovič přitakává: „Tak já vím, že dělá pana Čistýho, ale rozumíš, takovýhle peníze za takový hlouposti, aby se tam jednalo o nějakou závažnou věc, že někoho kryje, za nějakou vraždu, za nějakej únos, že budeš mít čistý svědomí.“ Šlachta se k novým skutečnostem nevyjádřil, ale podle Info.cz již v minulosti potvrdil, že se s Arifovičem zná.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prásk! Lipovská o ČT. Návrh, který se nebude líbit. Jde o Kavčí hory a o velké peníze

19:36 Prásk! Lipovská o ČT. Návrh, který se nebude líbit. Jde o Kavčí hory a o velké peníze

Duální systém, který byl zaveden v České republice a znamená existenci médií veřejné služby a těch s…