Nepříčetnost by Janouška dostala do blázince. To nechceme, řekl jeho advokát

11.08.2012 8:22

Soudní znalec posoudí duševní stav Romana Janouška, který na konci března srazil a vážně zranil vietnamskou ženu. Pokud se prokáže, že byl známý pražský lobbista nepříčetný, unikl by trestu. Podle Janouškova advokáta Víta Širokého to ale není jeho cílem, protože jeho klient by se pak dostal do blázince. Řekl to v rozhovoru pro server Týden.cz.

Nepříčetnost by Janouška dostala do blázince. To nechceme, řekl jeho advokát
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek
reklama

Advokát Široký vysvětlil, že se jedná o přípravné opatřní policie z Hradce Králové. „Není to žádná naše kulišárna,“ dodal.

Janoušek nebyl nepříčetný. Je to policejní naschvál

Prý se jedná o naschvál, protože v dopravních kauzách to nebývá zvykem zjišťovat. „Myslím, že nic nenasvědčuje tomu, že by Roman Janoušek byl nepříčetný,“ řekl serveru Týden.cz.

Pokud by byl Janoušek skutečně nepříčetný, trestní stíhání by se zastavilo a byla by nařízena ústavní či ambulantní léčba. Ty jsou ale časově neomezené, a tak se o to Janoušek s advokátem ani nepokoušejí.

Paní neviděl. Nenajel by do ní, protože není blázen

Široký zopakoval, že se jednalo o nešťastnou náhodu, za kterou nebyl žádný úmysl. „Paní neviděl, a kdyby ji viděl, nenajel by do ní, protože není blázen. Kdyby to tak udělal, mohla by to být i vražda, protože auto je zbraň. Ale tak to není,“ uvedl na serveru Týden.cz.

O výši odškodného, které dostane zraněná žena, nechtěl Široký spekulovat. Vyloučil ovšem, že by se jednalo o milionovou částku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …