Nepříčetnost by Janouška dostala do blázince. To nechceme, řekl jeho advokát

11.08.2012 8:22

Soudní znalec posoudí duševní stav Romana Janouška, který na konci března srazil a vážně zranil vietnamskou ženu. Pokud se prokáže, že byl známý pražský lobbista nepříčetný, unikl by trestu. Podle Janouškova advokáta Víta Širokého to ale není jeho cílem, protože jeho klient by se pak dostal do blázince. Řekl to v rozhovoru pro server Týden.cz.

Nepříčetnost by Janouška dostala do blázince. To nechceme, řekl jeho advokát
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek

Advokát Široký vysvětlil, že se jedná o přípravné opatřní policie z Hradce Králové. „Není to žádná naše kulišárna,“ dodal.

Janoušek nebyl nepříčetný. Je to policejní naschvál

Prý se jedná o naschvál, protože v dopravních kauzách to nebývá zvykem zjišťovat. „Myslím, že nic nenasvědčuje tomu, že by Roman Janoušek byl nepříčetný,“ řekl serveru Týden.cz.

Pokud by byl Janoušek skutečně nepříčetný, trestní stíhání by se zastavilo a byla by nařízena ústavní či ambulantní léčba. Ty jsou ale časově neomezené, a tak se o to Janoušek s advokátem ani nepokoušejí.

Paní neviděl. Nenajel by do ní, protože není blázen

Široký zopakoval, že se jednalo o nešťastnou náhodu, za kterou nebyl žádný úmysl. „Paní neviděl, a kdyby ji viděl, nenajel by do ní, protože není blázen. Kdyby to tak udělal, mohla by to být i vražda, protože auto je zbraň. Ale tak to není,“ uvedl na serveru Týden.cz.

O výši odškodného, které dostane zraněná žena, nechtěl Široký spekulovat. Vyloučil ovšem, že by se jednalo o milionovou částku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…