Neskutečné svinstvo! odplivl si Ovčáček nad netradičním komentářem k masakru v Paříži z pera Ukrajince

16.11.2015 8:31

„Po masakru v Paříži by měl Západ přestat flirtovat s proruskými teroristy,“ vyzývá ve svém komentáři pro Lidovky.cz ukrajinský vojenský analytik a novinář Mychajlo Samus. Podle něj totiž „proruští pravoslavní teroristé z Doněcké a Luhanské lidové republiky“ představují pro Západ stejnou hrozbu jako islámští radikálové. „Neskutečné svinstvo,“ odsoudil komentář mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.

Neskutečné svinstvo! odplivl si Ovčáček nad netradičním komentářem k masakru v Paříži z pera Ukrajince
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 lidí. Celé město truchlí

Ukrajinský novinář poukazuje na to, že francouzská tragédie dokonale zapadá do strategie Moskvy destabilizovat situaci v EU. „Maximální destabilizace situace v EU, která bude stále více nahlodávat evropskou a euroatlantickou soudržnost a rozdmýchávat konflikty na Blízkém východě i v jiných regionech světa – to je to, co Kreml potřebuje,“ míní.

Samus dále uvádí, že teroristické útoky v Paříži, kterým nedokázaly tajné služby zabránit, naplno ukázaly, že k podobné situaci může dojít v jakékoliv zemi. Neměli bychom však prý zapomínat, že stejné nebezpečí představují pro Západ vedle islámských radikálů i „proruští pravoslavní teroristé z Doněcké a Luhanské lidové republiky“.

„Jak jedni, tak druzí bez přemýšlení zabíjejí tisíce mírumilovných Evropanů na základě svých ideologických postulátů. Jedni i druzí házejí rukavici do tváře civilizovaného světa a opovrhují evropskými hodnotami. Jedni i druzí považují Evropany za „zvrácené bytosti“, varuje ukrajinský novinář s tím, že by měl Západ přestat „flirtovat“ s proruskými „teroristy“ ve snaze „zmrazit“ ruskou hrozbu.

Celý komentář ZDE

Komentář ukrajinského novináře neunikl pozornosti hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který tento počin tvrdě odsoudil. „Tento komentář už je jen a jen neskutečné svinstvo napsané extremistou,“ konstatoval mluvčí prezidenta Zemana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…