Neskutečné svinstvo! odplivl si Ovčáček nad netradičním komentářem k masakru v Paříži z pera Ukrajince

16.11.2015 8:31 dop.

„Po masakru v Paříži by měl Západ přestat flirtovat s proruskými teroristy,“ vyzývá ve svém komentáři pro Lidovky.cz ukrajinský vojenský analytik a novinář Mychajlo Samus. Podle něj totiž „proruští pravoslavní teroristé z Doněcké a Luhanské lidové republiky“ představují pro Západ stejnou hrozbu jako islámští radikálové. „Neskutečné svinstvo,“ odsoudil komentář mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.

Neskutečné svinstvo! odplivl si Ovčáček nad netradičním komentářem k masakru v Paříži z pera Ukrajince
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 lidí. Celé město truchlí

Ukrajinský novinář poukazuje na to, že francouzská tragédie dokonale zapadá do strategie Moskvy destabilizovat situaci v EU. „Maximální destabilizace situace v EU, která bude stále více nahlodávat evropskou a euroatlantickou soudržnost a rozdmýchávat konflikty na Blízkém východě i v jiných regionech světa – to je to, co Kreml potřebuje,“ míní.

Samus dále uvádí, že teroristické útoky v Paříži, kterým nedokázaly tajné služby zabránit, naplno ukázaly, že k podobné situaci může dojít v jakékoliv zemi. Neměli bychom však prý zapomínat, že stejné nebezpečí představují pro Západ vedle islámských radikálů i „proruští pravoslavní teroristé z Doněcké a Luhanské lidové republiky“.

„Jak jedni, tak druzí bez přemýšlení zabíjejí tisíce mírumilovných Evropanů na základě svých ideologických postulátů. Jedni i druzí házejí rukavici do tváře civilizovaného světa a opovrhují evropskými hodnotami. Jedni i druzí považují Evropany za „zvrácené bytosti“, varuje ukrajinský novinář s tím, že by měl Západ přestat „flirtovat“ s proruskými „teroristy“ ve snaze „zmrazit“ ruskou hrozbu.

Celý komentář ZDE

Komentář ukrajinského novináře neunikl pozornosti hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který tento počin tvrdě odsoudil. „Tento komentář už je jen a jen neskutečné svinstvo napsané extremistou,“ konstatoval mluvčí prezidenta Zemana.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: lušTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nejvíce bude tratit Evropa, Američané si polepší.“ Ján Čarnogurský má k Ukrajině slova, která nepotěší

7:19 „Nejvíce bude tratit Evropa, Američané si polepší.“ Ján Čarnogurský má k Ukrajině slova, která nepotěší

POLOČAS ROKU HRŮZY „Na konfliktu na Ukrajině nejvíc prodělá samotná Evropa.“ Bývalý slovenský premié…