Nesmíme polevovat v ostražitosti, vyzývá Škromach čtenáře. Pak prozradil, co by dělal, kdyby jej nezvolili

05.10.2016 18:54

Z PROFILŮ Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) by rád obhájil svůj post v horní komoře Parlamentu České republiky a dál sloužil občanům. Přesto v odpovědích čtenářům serveru ParlamentníListy.cz prozradil i to, co by dělal, kdyby náhodou senátorský post neobhájil. Nikoli poprvé se vyjádřil také k uprchlické krizi.

Nesmíme polevovat v ostražitosti, vyzývá Škromach čtenáře. Pak prozradil, co by dělal, kdyby jej nezvolili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach

Pan Rybák chtěl od senátora Zdeňka Škromacha slyšet, co by dělal, kdyby se po tolika letech v politice již nestal senátorem. Škromach odvětil, že by se více věnoval rodině, ale také poradenství, aby své zkušenosti mohl předávat.

„Vážený pane Rybáku, samozřejmě i nad takovými věcmi přemýšlím. Doufám, že bych mohl své zkušenosti a praxi zúročit ve formě poradenství. Stále bych ještě zůstal zastupitelem a radním své rodné obce. A v neposlední řadě mnohem více bych se mohl věnovat své rodině a vnoučatům… Přesto ještě doufám, že podporu svých lidí v regionu získám a budu moct pokračovat v rozdělané práci v senátu pro svůj region a občany našeho státu. Věci řeším, až nastanou. Hezký den,“ odepsal zákonodárce.

V další odpovědi důrazně zamítl, že vláda sice slovně odmítá přijímání uprchlíků, ale v praxi se připravuje na jejich přijetí, což současnému kabinetu vytkl pan Erik Kraft. Obdobně se vyjádřil i František Černoch.

„Tato vláda musí mít, stejně jako jakákoliv vláda na světě, určitou představu o schopnosti integrace cizinců na svém území. Přijímání migrantů se muselo řešit vždy, ačkoli v uplynulých letech to byli z drtivé většiny migranti z Ukrajiny, Ruska či Vietnamu. Vláda tedy neschválila integraci 6 000 muslimských migrantů, ale vytvoření kapacit pro případné migranty po období tří let. Myslím, že je správné, když vláda je připravena na všechny alternativy, je důsledná v zákonech a především není populistická,“ vysvětloval Škromach.

Současně trval senátor na tom, že Česká republika musí uchovat svá přísná pravidla v oblasti azylové politiky. Slovy senátora, „nesmíme polevit v ostražitosti“. I díky těmto přísným pravidlům se nám migrační krize v podstatě vyhnula. Škromach i přesto zdůrazňuje, že striktně odmítá masové přijímání muslimských migrantů v naší zemi.

Další otázky a odpovědi najdete zde.

Mezi jiným odpovídal Škromach také na otázku, zda věří dosavadnímu hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi, jenž byl v minulosti usvědčen ze lži – v souvislosti s lánskou schůzkou. „Michal Hašek se ve své politické kariéře dopustil několika chyb a také mu byly zúčtovány,“ podotkl senátor s tím, že se mu jeví podezřelé, když se těsně před volbami řeší kauza falešné mluvčí kraje Lucie Proutníkové. Ve skutečnosti podle všeho šlo o lobbistku Janu Mrencovou. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…