Nespokojení Francouzi neskočili na Macronovy sliby. V ulicích jich byly znovu tisíce

27. 4. 2019 20:01

Ve Francii to stále vře. I když prezident Emmanuel Macron občanům slíbil nižší daň z příjmu a některá sociální opatření, i dnes vyrazily do ulic tisíce lidí k dalším protestům. Jak píše server Novinky.cz, žluté vesty se nejvíce objevily ve Štrasburku a Paříži.

Nespokojení Francouzi neskočili na Macronovy sliby. V ulicích jich byly znovu tisíce
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte
reklama

Například pro 58letého Pascala Hartera byl Macronův projev novou motivací. Jeho obsah zhodnotil výrazem „blabla“, protože prezident podle jeho slov nepřišel se žádnými konkrétními plány. Na demonstraci pak zavítali i lidé z Německa, Itálie či Belgie. Proti demonstrantům pak policie použila slzný plyn.

  • Původní text ZDE

Protesty žlutých vest vypukly loni v listopadu. Francouzům vadilo zvyšování cen pohonných hmot a rostoucí životní náklady. Ve čtvrtek pak Macron ve svém projevu přislíbil snížení daně z příjmu, navázání nejnižších důchodů na inflaci či konec rušení škol a nemocnic. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …