Nespokojení Francouzi neskočili na Macronovy sliby. V ulicích jich byly znovu tisíce

27.04.2019 20:01

Ve Francii to stále vře. I když prezident Emmanuel Macron občanům slíbil nižší daň z příjmu a některá sociální opatření, i dnes vyrazily do ulic tisíce lidí k dalším protestům. Jak píše server Novinky.cz, žluté vesty se nejvíce objevily ve Štrasburku a Paříži.

Nespokojení Francouzi neskočili na Macronovy sliby. V ulicích jich byly znovu tisíce
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

Například pro 58letého Pascala Hartera byl Macronův projev novou motivací. Jeho obsah zhodnotil výrazem „blabla“, protože prezident podle jeho slov nepřišel se žádnými konkrétními plány. Na demonstraci pak zavítali i lidé z Německa, Itálie či Belgie. Proti demonstrantům pak policie použila slzný plyn.

  • Původní text ZDE

Protesty žlutých vest vypukly loni v listopadu. Francouzům vadilo zvyšování cen pohonných hmot a rostoucí životní náklady. Ve čtvrtek pak Macron ve svém projevu přislíbil snížení daně z příjmu, navázání nejnižších důchodů na inflaci či konec rušení škol a nemocnic. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…