Nesrovnalosti v Babišových přijmech jdou do desítek milionů. Poslanci jej ženou před přestupkovou komisi

07.04.2017 13:39

Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve čtvrtek rozhodl, že podá podnět Městskému úřadu Černošice. Zdejší občan jménem Andrej Babiš se totiž zřejmě dopustil přestupku. Měl uvést neúplné nebo nepravdivé údaje do majetkového přiznání. Okolnosti jednání výboru přiblížil serveru Forum24 jeho místopředseda Martin Plíšek (TOP 09).

Nesrovnalosti v Babišových přijmech jdou do desítek milionů. Poslanci jej ženou před přestupkovou komisi
Foto: top09.cz
Popisek: Martin Plíšek, poslanec Parlamentu ČR

Andrej Babiš zveřejnil dokumenty, kterými prý doložil vše, co výbor chtěl. Ta vysvětlení ale podle Plíška nejsou dostatečná. „Sám upozornil, že udělal chybu. Problémem je, že ani po přepočítání částky příjmů nesedí. Stále tam jsou nesrovnalosti řádově o desítky milionů korun. Proto jsme tuto záležitost postoupili přestupkovému orgánu do místa bydliště pana ministra. Pokud tento orgán zjistí, že přestupek ministr spáchal, hrozí mu pokuta 50 tisíc korun,“ uvedl Plíšek.

Celý text je ZDE.

Největší problém vidí v tom, že v daňových přiznáních a v takzvaných auditech má Babiš rozdílné částky. „Uvádí rozdílné nebo neúplné informace. To může být přestupek,“ upozorňuje Plíšek.

Má mandátový a imunitní výbor ještě další možnosti, co podniknout v této věci? „Ne, postoupit kauzu k vyšetření je jediné, co může. Výbor není vyšetřovací orgán ani finanční úřad. Tuto záležitost by měla řešit právě finanční správa. V předložených takzvaných auditech je řada dalších nejasností, nejde jen o aktuálně řešenou situaci,“ řekl Plíšek serveru Forum24.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…