Nešťastné fotky Schillerové: Další řeči, další problémy

31.01.2022 11:56 | Ze sítí
autor: mp

Před pár dny vyšlo najevo, že si exministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nechala ze státního platit fotografa a kameramana pro vlastní sebepropagaci. Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO před kamerami v neděli vysvětlovala, že se snažila představit veřejnosti práci ministerstva. A na sociálních sítích se hned vyrojilo několik poznámek a vtípků. Nahlédněte.

Nešťastné fotky Schillerové: Další řeči, další problémy
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministryně Alena Schillerová

Česko obletěla zpráva, že si Alena Schillerová coby ministryně financí v barvách hnutí ANO nechala zaplatit fotografa a kameramana, Stáli necelé dva miliony korun. V nedělních Otázkách Václav Moravce vysvětlovala, že šlo o dva zaměstnance tiskového odboru Ministerstva financí, že když si to člověk rozpočítá, dostávali každý asi 400 korun na hodinu. Tvrdila také, že prezentovala práci celého ministerstva, v celé šíři. A uvedla, že osobnější fotografie a videa proplácelo hnutí ANO.

Hlídač státu zjistil, že Ministerstvo financí faktury nevystavovalo.

„Prošli jsme všechny faktury Ministerstva financí ČR od 2009 do 10/2021 a žádná faktura Hnutí ANO (IČ 71443339) tam není. Smlouva také ne,“ napsala nezisková organizace. Ale brzy přišlo upřesnění. „Myslela tím (Schillerová) nejspíše zaměstnané fotografy, nikoliv MF. Za nepřesnost se omlouváme. Pánové fakturovali celkem 84 400 Kč, z toho pouze 8 840 Kč během zaměstnaneckého poměru s MF,“ doplnila nezisková organizace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kam kráčíš, Evropo? A Česko, jen nemorální přívěsek! Mašín se do nás obul

20:13 Kam kráčíš, Evropo? A Česko, jen nemorální přívěsek! Mašín se do nás obul

„Základem je Green Deal, který vznikl jako politická reakce Evropské unie na klimatickou krizi pod v…