Nestihli jsme uříznout hlavu Zemanovi, prozrazuje o své akci Konvička

21.08.2016 19:30

Martin Konvička je prý spokojen. Dokázal vyděsit lidi a v den výročí počátku sovětské okupace jim ukázat, že dnes existují i další ohrožení svobody. K dokonalosti akce snad chybělo jen jedno. Konvička a spol. už prý nestihli symbolicky uříznout hlavu prezidentu Zemanovi.

Nestihli jsme uříznout hlavu Zemanovi, prozrazuje o své akci Konvička
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvislosti s výročím vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968
reklama

Ačkoli Konvička svou akcí vyděsil některé Pražany a návštěvníky hlavního města, těžkou hlavu si z toho nedělá. Jako aktér prý nemůže posoudit, zda někomu způsobil nějaká traumata. On a jeho kolegové prý ukázali lidem to, co jim ukázat chtěli. Předvedli jim, jak by mohl vypadat počátek moderní okupace země pod taktovkou islamistů.

„Akce v podstatě byla dokončena. V plánu už bylo jen vyvrcholení, kterým mělo být uřezání hlavy odpůrci islámu a následný odjezd na Pražský hrad, kde jsme chtěli uřezat hlavu největšímu odpůrci islámu v Evropě – Miloši Zemanovi. To samozřejmě pouze symbolicky. Chtěli jsme to vlastně asi tři minuty poté rozpustit. Bylo to tedy dokončené,“ prozradil v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Celý rozhovor naleznete zde.

Jelikož je s průběhem akce prakticky spokojen, její opakování nechystá. Dojde pravděpodobně na jiné plány, ale Konvička odmítl přesněji prozradit, jaké nové plány má na mysli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petříček odmítá Babiše. Rád by ČSSD dal do kupy se Zelenými

18:26 Petříček odmítá Babiše. Rád by ČSSD dal do kupy se Zelenými

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v rozhovoru pro ČTK prozradil, že strana hledá cestu k voleb…