Neuvěříte. Vydírají rodiče, aby volili po jejich. A pak se tím chlubí

02.12.2022 12:40 | Ze sítí

Že je politika věc veřejná, vyplývá už z její podstaty. Postupem času se z ní, alespoň v našich zeměpisných šířkách, stala náplň většiny rozhovorů v práci, restauraci, ve volném čase a samozřejmě také doma v rodině. Roste dokonce počet rodin, kde se mezi sebou jejich příslušníci kvůli svým politickým názorům hádají, nebo se nebaví, což může vést k mnohem závažnějším důsledkům. Někteří se dokonce i chlubí, že se snaží členy své rodiny přimět, aby volili jinak.

Neuvěříte. Vydírají rodiče, aby volili po jejich. A pak se tím chlubí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

„Nesnáším komouše, tj. i K. Konečnou. Můj táta je skvělý a mám ho moc ráda, ale svůj život a nemá rád řeči o politice. Když mi řekl před volbami do EP, že je KK sympatická, řekla jsem mu, že jestli ji bude volit, už s ním nepromluvím. Vím, že to bylo hodně hnusné, ale zabralo to.“

Tato slova si na svůj Twitter pověsila jedna z jeho uživatelek a potvrdila tím výše uvedená slova o tom, jak dalece mohou politické názory ovlivňovat soužití v rámci rodiny. Jak se pak někteří další komentátoři shodli, pokud může být různé vidění politiky příčinou toho, že dítě zavrhne svého rodiče, něco není v pořádku.

„A zabralo to jak? Že spolu nemluvíte, nebo volil někoho jiného,“ zeptal se zvědavý diskutér a hned se dočkal odpovědi.

„Nevolil a máme naštěstí dál super vztah.“

Na super vztah, který mohl být ukončen jen proto, že si rodič myslel něco jiného, než jeho dcera, měla jiný názor další diskutérka.

„To byste přestala mluvit s vlastním otcem kvůli politice? To vás nevychoval moc dobře...“

Kupodivu zůstala se svým názorem v diskuzi pod zmíněným tweetem osamocena.

„Zachovala jste se naprosto správně. Kdybych věděl, že někdo z mé rodiny volí zlo, udělal bych to samé,“ schvaloval další diskutující fakt, že rodinné vazby mohl přetrhat jiný náhled na dění kolem sebe.  

„Takže máte bod, za mínus hlas pro komouše,“ gratuloval pisatelce další přispěvatel.

„Bohužel podobně nebezpeční jsou populisti v celém spektru politické orientace (teda hlavně ti krajní, rudí a hnědí). Ve vlastní prospěch útočí na city lidí vyvoláváním strachu z lecčehos. To je hnus,“ dodal ještě.

„Mně bylo líto, že naši volili kdysi Bureše, a dost jsme se hádali, ale dělala jsem jim osvětu, a minulé volby už volili STAN, kvůli našemu dobrému starostovi,“ pochlubila se svým působením na rodiče další diskutující.

„Aspoň že tak. Ale proti russákum a komunistům jsou vždy,“ upřesnila nakonec.

„Takhle vymývat mozek vlastním tvůrcům,“ poznamenal ale ke zmíněné osvětě její oponent.

Se zajímavou vlastní teorií o tom, kdo rozvrací rodiny kvůli politickým názorům, přišel další diskutér.

„Tohle je zajímavé, z mého pozorování (a neříkám, že je to váš případ), toto zpravidla dělají lidé, kteří následně volí piráty nebo topku, proti kterým je ovšem KK pravicová politička,“ uvedl a přidal svůj názor na levicově orientovanou politiku dvou vládních stran.

Nicméně autorka původního příspěvku má v politické orientaci jasno a nezlomily jí ani argumenty o levicovosti vládních stran, ani dotazy na počet let prožitých v totalitě, nebo na počet komunistů, se kterými diskutovala.

„Díky, ale těmhle rudým makovicim to nemá cenu vysvětlovat. Budou plkat své naučené mantry, že byla práce pro všechny, byty, vše za pár korun, ale jaké byly výplaty, dostupnost, to už nedodají. Jde do bloku, komouše tu mít nechci,“ naznačila, že lidi, kteří takto argumentují blokuje a nediskutuje s nimi.

Stanovisko jejího otce na Twitteru zveřejněno nebylo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mějte doma hotovost! Naléhavá rada ekonomky Šichtařové

17:55 Mějte doma hotovost! Naléhavá rada ekonomky Šichtařové

Lidé by podle ekonomky Markéty Šichtařové měli být připraveni na mimořádné situace, jako je blackout…