Nevypočítatelný Trump nemá mít přístup k tajným informacím, vykládal do médií Joe Biden

06.02.2021 17:13 | Zprávy

Prezident Spojených států má přístup ke zprávám tajných služeb. Platí to i o bývalých prezidentech USA. I ti dostávají citlivé informace, ke kterým se dostane jen pár Američanů. Exprezidenti přístup k informacím tajných služeb nemají ze zákona; je jen slušným zvykem jim je předávat. Ale 46. prezident Joe Biden teď tvrdí, že jeho předchůdce Donald Trump tyto citlivé informace dostávat nemá. Zde je důvod.

Nevypočítatelný Trump nemá mít přístup k tajným informacím, vykládal do médií Joe Biden
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

O prezidentovi Spojených států amerických se často mluví jako o nejmocnějším politikovi na planetě. Jeho moc plyne také z toho, kolik informací se k němu dostává, a to i informací od tajných služeb. K těm se mnoho Američanů nedostane.

Do vybraného klubu těch, kteří informace tajných služeb na stůl dostávají, patří i bývalí žijící prezidenti USA, k nimž se dnes počítají Donald Trump, Barack Obama, George W. Bush a Jimmy Carter.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Tou válkou proti nezisku myslíte neziskovky?

A nemyslíte, že redukce financí neziskovkám není na místě? Rozhodně tím nemyslím ti, co pomáhají potřebným, ale je tu spousta těch, co se třeba angažují politicky a ti by podle mě dotace fakt dostávat neměli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

17:45 Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

Ukrajinská historička Marta Havryšková označuje současnou korupční aféru na Ukrajině za „největší v …