Nezapomínejte na voliče, nabádá politiky expert

06.07.2013 13:25

Čeští občané nevnímají své politiky právě v tom nejlepším světle. Specialista Petr Engliš proto politikům nabízí sedm rad, které mohou přispět ke zlepšení jejich obrazu u veřejnosti. Najdeme mezi nimi poučku „Nehrajte divadlo“ a především „Nezapomínejte na voliče“. Tuto i další rady přináší server deník.cz

Nezapomínejte na voliče, nabádá politiky expert
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kromě veselí se ve sněmovně také hlasovalo

„Nezapomínejte, kdo jsou vaši voliči - především poslanci a senátoři často opomíjejí své volební obvody. Politik, který pomáhá regionu svým vlivem na celostátní úrovni, má zpravidla snazší výchozí pozici. Právě v regionu bude skládat účty za vloženou důvěru,“ zní první a možná nejdůležitější rada ze všech.

Média nejsou nepřítelem

Engliš dále upozorňuje na to, že by politik neměl vnímat novináře jako nepřátele. Schopný politik by se měl vyhnout např. povýšeneckým výrokům, jaké vídáme v nejvyšších patrech české politiky, protože ty nakonec představují „cestu do pekel“. Teatrální mediální vystupování a „hraní divadla před novináři“ politikovi také ubližuje. Nejen v oblasti mediální sebeprezentace proto Engliš radí využívat pomoci odborníků.

Zároveň je třeba zachovat si lidsky vlídné vystupování. Politika vyžaduje určité standardy chování, ale příliš strojené vystupování politikovi u voličů uškodí. Stejně tak politikovi či političce nijak nepomůže, když bude pronášet zdlouhavé a nejasné projevy. Stručné a jasně podané vyjádření ke konkrétnímu problému představuje jednoznačné pozitivum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil se otřel o „Bakalapress“ a začala řežba. Bakalovi lidé se na něho sesypali. Oháněli se i Zemanem a Ovčáčkem

17:40 Zahradil se otřel o „Bakalapress“ a začala řežba. Bakalovi lidé se na něho sesypali. Oháněli se i Zemanem a Ovčáčkem

Europoslanec Jan Zahradil se vysmál „Bakalapressu“. Rozpoutal tím živou debatu. Došlo i na prezident…