Nezdaníme nakonec i vzduch a „prdy“? Senátor Valenta se tvrdě pustil do Evropské komise

07.06.2020 12:10

Senátor a miliardář Ivo Valenta se hrozí nad dalším nápadem Evropské komise, jak získat 750 miliard eur, které EK chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím EU. Uvažuje totiž mimo jiné o zavedení nové daně. „EU zase perlí. Nezdaníme nakonec i vzduch a ‚prdy‘?“ zlobí se ve svém facebookovém příspěvku senátor, jenž vidí řešení spíše ve snížení počtu bruselských úředníků.

Nezdaníme nakonec i vzduch a „prdy“? Senátor Valenta se tvrdě pustil do Evropské komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

„Ušlechtilou myšlenkou je snaha o pomoc členským zemím (což by se od ní snad logicky očekávalo) – jenže kde na to vzít? EU potřebuje cca 750 miliard eur. A ty nemá. Řešení se nabízí samo. Zavést novou daň,“ informuje úvodem o záměrech Evropské komise senátor Valenta.

Podle evropského komisaře pro rozpočet by tato daň mohla mít podobu daně z nerecyklovaných plastů, z prodeje emisních povolenek, nebo také ze zdanění velkých internetových firem.

Eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn tvrdí, že tyto daně obyvatelé nijak zvlášt nepocítí. „Prý by tyto nepřímé daně obyvatele nezatížily. Věří tomu někdo?“ táže se nedůvěřívě senátor. Nediví se, že je EU v prosazování záměru skeptická. Naopak by se divil, kdyby na tento krok všechny členské státy souhlasně kývly.

„Co třeba snížit počet naprosto zbytečných bruselských úředníků, případně jim alespoň snížit platy?“ navrhuje Valenta, kde by se dalo získat mnoho peněz navíc. „Opravdu nepředpokládám, že jsou tito lidé plně vytíženi,“ dodává závěrem.

Evropu rozděluje i samotný záchranný fond. Pro současný návrh je třeba Slovensko, proti ale zase Česko. Plánovaný summit v Bruselu koncem června bude opět prostřednictvím videokonference. Ani tentokrát se tak zástupci členských států nepotkají v Bruselu osobně.

Pozn. red.: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovlivněné volby? Podvedená AfD. Tuny letáků skončily v odpadu v rámci „boje s nacisty“

21:18 Ovlivněné volby? Podvedená AfD. Tuny letáků skončily v odpadu v rámci „boje s nacisty“

Německé volby do Spolkového sněmu provázela událost, která mohla dosti nepříznivě zasáhnout do letoš…