Nežertujeme. Po vraždě Kočky se Paroubková bála o psa

01.12.2010 10:02

V další ukázce nové knihy Petry Paroubkové v deníku Aha vzpomíná autorka na chvíle, kdy se dozvěděla o vraždě Václava Kočky mladšího, kterého zastřelil hoteliér Ďuričko.

Nežertujeme. Po vraždě Kočky se Paroubková bála o psa

Po křtu knihy tehdejšího předsedy ČSSD a svého manžela Jiřího Paroubka zamířila Petra Paroubková do Ostravy, kam dojela kolem půlnoci. „Podívala jsem se na mobil a zděšeně viděla, že mi několikrát volal Jirka a Jaroslav Tvrdík. Jirka mi napsal sms, ať se hned ozvu. Polil mě studený pot, když jsem viděla, jak pozdě mě sháněli," píše se v ukázce deníku Aha.

Protože ale manžel nebral telefon, zavolala tehdejšímu manažerovi ČSSD Tvrdíkovi. Tomu chvíli trvalo, než se vyjádřil. „Pomalu popisoval, že křest skončil hned, jak Jirka odjel domů. Pak tam zůstalo pár lidí. A střílelo se. Okamžitě jsem se polekala, že někdo zastřelil Toničku," přiznává autorka, že si nejprve vzpomněla na basetí fenku Paroubkových, protože by ji ani ve snu nenapadlo, že se Bohumír Ďuričko naprosto zblázní a zabije Václava Kočku.

Vykutálený Tvrdík měl hned připraven záložní plán

Rozhodla se vrátit domů a její muž to uvítal. Tvrdík se obával, že se vším je konec, že to Paroubek chce zabalit a že je proto třeba ho podpořit a jet dál. „Byla jsem ráda, že ho podpoří. To jsem ale netušila, že Tvrdík sedí v restauraci s Michalem Haškem a plánuje, co bude dál bez Jiřího Paroubka. Jako správný voják měl záložní plán, který měl zachraňovat," prozrazuje Paroubková.

Podle ní se ten večer uzavřel pakt, který se dokonal povolební rezignací jejího manžela. „Hašek se stal takovým Tvrdíkovým kačerem na provázku. Dělal vše podle něj. Hašek vždy všechno slíbí, je milý a vstřícný. Umí udělat dojem. Tím to končí. Myslím, že Tvrdíka svým způsobem obdivuje. Tvrdík je zase rád, že má někoho, s kým může snadno manipulovat," usuzuje autorka.

K věci:

Paroubková o vrahovi: Vnucoval se, opíjel a mluvil o Talmanové  

Paroubková není Moravia, Škromacha zatím nevzrušila 

To, co čtenář napsal Petře Paroubkové, se bojíme opsat 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nep

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

7:00 Tálibán? Občanské fórum! Američané nejsou blbí. Generál, diplomat a další odhalili pravdu

Pokazili Američané v Afghánistánu, co mohli, nebo jde o hlubší taktiku, která směřuje k rozvrácení c…