Neziskovky? Ziskovky! Okamura vystoupil v TV a nemazal se s tím. Navrhloval škrty peněz

05.12.2017 15:59

Předseda SPD Tomio Okamura a jeho zástupce Radim Fiala se vyjádřili k nadcházející debatě o rozpočtu. Poslanci SPD by si např. přáli, aby čeští vojáci seděli doma a nejezdili na zahraniční mise, aby šlo méně peněz na inkluzi ve školství, a především, aby mířilo podstatně méně peněz do neziskového sektoru.

Neziskovky? Ziskovky! Okamura vystoupil v TV a nemazal se s tím. Navrhloval škrty peněz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala a Tomio Okamura ve sněmovně

Okamurovi s Fialou se nelíbí, jak je rozpočet postaven. „My bychom byli rádi, kdyby čeští vojáci zůstali doma a nejezdili na zahraniční mise,“ konstatoval hned na úvod Fiala. Další peníze lze ušetřit na inkluzi ve školství, kterou Okamura a Fiala také kritizují.

„My jsme se zaměřili také na to, kolik jde peněz k tzv. neziskovému sektoru,“ přisadil si Okamura. Odhadem to vypadá, že vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL chce dát neziskovému sektoru přibližně deset miliard korun. Pod tím se skrývá jak velmi potřebná pomoc starým a bezmocným lidem nebo ohroženým dětem, s tím my pochopitelně souhlasíme, tak samozřejmě i tzv. politické neziskovky, které tady předvádějí protinárodní politickou propagandu. Není asi tajemství, že my v SPD požadujeme ukončení financování jakýchkoli neziskovek s politickým programem, což je ovšem změna zákona, a to takto narychlo v takovémto časovém presu nemůžeme v rámci tohoto rozpočtu řešit,“ kroutil hlavou Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Předseda SPD se chtěl podívat také na to, proč jdou stamiliony a stamiliardy, jak říká, na podporu integrace uprchlíků, pokud je v Česku opravdu 12 uprchlíků. Okamura se končící vlády zeptá, ke komu ty peníze přesně půjdou. Z důvodů těchto toků peněz prý Okamura přezdívá neziskovým organizacím „ziskovky“. V tomto světle se Okamurovi jeví žalostné, že na valorizaci důchodů jde jen něco přes 16 miliard korun.

Přes veškeré výtky ale bude SPD v prvním čtení hlasovat pro rozpočet, aby Česku nehrozilo rozpočtové provizorium.

Nakonec na tiskové konferenci zaznělo, že poslanecký klub SPD zatím neprobíral nominaci Zdeňka Ondráčka na post předsedy komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Doufám, že se nás KSČM na náš názor zeptá,“ prohlásil na tiskové konferenci Okamura. Fiala doplnil, že doufá, že si Ondráček najde čas přijít mezi poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie a promluví si s nimi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…