Nezvolený Hayato Okamura: Bratr Tomio jen dělá divadlo. To co vykládá nemyslí vážně

28.11.2017 20:31

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura o svém starším bratrovi Hayatu Okamurovi říká, že dělá ostudu a že se potřeboval dostat do politiky z osobních důvodů. Připomeňme, že Hayato Okamura kandidoval do sněmovny za lidovce. A ani on nešetří svého bratra Tomia. Předseda SPD prý jen v lidech vzbuzuje strach, který následně zneužívá jako marketingového nástroje. Hayato Okamura v rozhovoru pro Forum24.cz Pavla Šafra prohlásil, že s chováním svého bratra zásadně nesouhlasí.

Nezvolený Hayato Okamura: Bratr Tomio jen dělá divadlo. To co vykládá nemyslí vážně
Foto: Vít Hassan
Popisek: Na Malostranském náměstí v Praze se uskutečnila demonstrace namířená proti Andreji Babišovi

Hayato Okamura chtěl dát najevo, že jeho bratr politicky nereprezentuje názory celé rodiny, když brojí proti uprchlíkům a islámu. Poslancem se sice nestal, ale měl možnost promluvit si s celou řadou lidí a je rád, že se mu podařilo zlepšit v očích veřejnosti obraz rodiny. Jeho bratr Tomio Okamura prý v lidech vyvolává strach, a to rozhodně není dobrá cesta.

„Tomio na to šel marketingově přes negativní emoce. On prostě své voliče dlouhodobě strašil, takže kvůli emocím strachu, úzkosti a nejistoty u části našich občanů získal jejich hlasy a dalo to dohromady těch 10 %. Je jasné, že takhle strašit lidi není žádný dobrý příspěvek demokracii. Není to lidsky důstojný způsob, jak ve volbách uspět,“ posteskl si Okamura.

Celý rozhovor naleznete zde.

Ačkoli se prý Tomio Okamura v poslední době se svým starším bratrem nestýká, pan Hayato tvrdí, že svého bratra zná možná nejlépe ze všech lidí v Česku. Je přesvědčen, že Tomio Okamura nemyslí zcela vážně všechno, co říká. „Domnívám se, že u něj je to jen takové divadlo, aby získal hlasy. Nemyslím si, že by o tom, co tvrdí, byl hluboce přesvědčený,“ uvedl Okamura starší.

S Tomiem Okamurou má ještě jeden problém. Nijak se netají tím, že má blízko např. k vůdkyni francouzské Národní fronty Marine Le Penové. O této dámě je však známé, že má blízko k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, jenž dlouhodobě usiluje o oslabení Evropské unie. A Tomio Okamura také  mluvívá o nutnosti vystoupit z EU, čímž podle svého staršího bratra působí vlastně jako podporovatel ruských zájmů.  

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Pokud jde o celkový výsledek voleb, Hayato Okamura z něj není nijak nadšen, neboť demokratické strany nemají ve sněmovně většinu. Tu si drží hnutí ANO Andreje Babiše, SPD Tomia Okamury a komunisté. Ani jednu z těchto stran pravděpodobně za demokratickou nepovažuje. ANO je podle jeho názoru stojící jen na vůli jednoho muže a Hayato Okamura doufá, že z politické scény dříve či později zmizí.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za jak dlouho budou „koncentráky pro infikované“? Buďte neposlušní, vyzývá politik

7:31 Za jak dlouho budou „koncentráky pro infikované“? Buďte neposlušní, vyzývá politik

„Buďte neposlušní,“ vyzývá veřejnost proti respektování protikoronavirových restrikcí místopředseda …