Nezvyklý koníček poslance za Piráty. Nevěřili jsme, ale pak nám ho sám potvrdil...

04.12.2017 20:03

Reportér ParlamentníchListů.cz se v sobotu 2. prosince pohyboval v jednom restauračním zařízení poblíž Náměstí Bratří Synků v pražských Nuslích. Jaké bylo jeho překvapení, když mezi návštěvníky zaregistroval jednoho z nově zvolených poslanců za Piráty a pražského zastupitele Mikuláše Ferjenčíka.

Nezvyklý koníček poslance za Piráty. Nevěřili jsme, ale pak nám  ho sám potvrdil...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, lídr pardubického kraje

Ferjenčík u jednoho ze stolů s partou kamarádu mastil karty. Nejednalo se však o maryáš či poker, jak by návštěvník restaurace v pozdních večerních hodinách v takovém zařízení čekal. Hrou, kterou Ferjenčík s přáteli hrál, byl totiž Magic The Gathering, tedy sběratelská, karetní hra s fantasy tématikou, které se v Česku lidově přezdívá „medžiky“.

Magic The Gathering je v Česku populární již několik desítek let. Hráči se v ní zhostí role čarodějů, kteří proti sobě v rámci souboje staví vyvolaná monstra, bojovníky a rovněž vrhají magická zaklínadla. Populární karetní hra v sobě propojuje sběratelský a strategický element. Jednotliví hráči totiž sestavují vlastní unikátní balíky z karet, které se jim podařilo získat.  

„Magic The Gathering hraju několik let, poslední tři roky vcelku pravidelně,“ sdělil ParlamentnímListům.cz k tématu Ferjenčík. „Na magicách mě baví, že to je jedna z mála funkčních asymetických her, ve kterých mají soupeři každý jiný balíček karet, a přesto hra funguje. Máme dobrou partu, se kterou se rád potkávám,“ doplnil Ferjenčík.

TAKTO VYPADÁ PARTIČKA SBĚRATELSKÉ KARETNÍ HRY MAGIC THE GATHERING:

Mikuláš Ferjenčík má podle svých slov rád karetní i deskové hry. „Dvakrát týdne vedu kroužek zábavné logiky a deskových her pro žáky základní školy,“ pochlubil se dalšími aktivitami. „Vyhovuje mi vyvážený poměr dovedností a náhody a samozřejmě hrát si na mocného kouzelníka je lákavé,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Ferjenčík, co jiného se mu na karetní hře líbí. „Asi nejdůležitější pro mě je, že mi umožňuje přijít na jiné myšlenky a oprostit se od každodenního politického dění. Člověk se musí soustředit, jinak nemá šanci,“ uvedl.       

V Magic The Gathering se v Česku dlouhá léta konají závodní turnaje. Jedním z nejlepších českých hráčů je například proslulý Jakub Šlemr. Pravidelně rovněž vycházejí rozšiřující edice karet. Jednou z nejznámějších heren pro Magic The Gathering, které se udržely do dnešních dob, je například Najáda poblíž Jiřího z Poděbrad. Další je pak Černý rytíř. Řada heren, která existovala koncem devadesátých let, ale skončila.   

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…