Nic jsem neudělal a do Čech se vrátím, tvrdí obviněný Klausův exporadce

17. 2. 2013 20:48

Kandidát na prezidenta republiky z roku 1992 a bývalý poradce Václava Klause Jiří Včelař Kotas je obžalován z pokusu o podvod s padělanými obrazy. Kotas kvůli procesu utekl do Kanady, odkud nyní napsal časopisu Týden.

Nic jsem neudělal a do Čech se vrátím, tvrdí obviněný Klausův exporadce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Kotas se k hlavnímu líčení v říjnu loňského roku nedostavil. "Líčení proto proběhlo v režimu proti uprchlému a bylo odročeno - předběžně na konec letošního února," sdělil Týdnu mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Křivský.

Kotas je obžalován z pokusu o podvod s padělanými obrazy světových mistrů (mimo jiné Marka Chagalla, Vasilije Kandinského či Maurice de Vlamincka), za něž v září 2009 žádal po ostravském kupci 40 milionů korun. Policie ho zatkla při činu a skončil ve vazbě. Obžalovaný po propuštění nečekal na proces a zmizel v Kanadě.

 Do Česka se podle svých slov chce vrátit, ovšem nikoliv kvůli soudnímu procesu, nýbrž s vyšším politickým posláním. "Já se domů určitě vrátím, ale myslím si, že budou k řešení důležitější věci než takové 'maličkosti', abych použil jednu Klausovu autentickou zdrobnělinu, jako že prý jsem do Ostravy vezl padělané obrazy k prodeji," napsal Kotas Týdnu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volíte ANO? Jste zloději. Šílená veřejnoprávní jízda Josefa Klímy, i vy ji platíte. A jak se „maká“ v ČT? Peníze lítají ven oknem. Kontrolor ČRo Kňourek šel do otáček

11:12 Volíte ANO? Jste zloději. Šílená veřejnoprávní jízda Josefa Klímy, i vy ji platíte. A jak se „maká“ v ČT? Peníze lítají ven oknem. Kontrolor ČRo Kňourek šel do otáček

NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Přepis části výplodu Klímovic chorého mozku otřese i těmi, co jsou z veřejno…