Nic se rušit nebude. Alexandrovci chtějí dorazit na jaře do ČR podle plánu

26.12.2016 7:09

Ruskem a celým kulturním světem otřásla smutná událost. Do vod Černého moře se zřítil letoun TU-154 s 92 lidmi na palubě. Stroj mířil z Moskvy na ruskou leteckou základnu v Sýrii, ale už nikdy tam nedoletí. Kousek od olympijského Soči ho pohltily mořské vody. Mezi oběťmi byli i členové armádního sboru Alexandrovců. Teď se však zdá, že těleso bude navzdory smutné události vystupovat i v roce 2017.

Nic se rušit nebude. Alexandrovci chtějí dorazit na jaře do ČR podle plánu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koncert Alexandrovců ve sportovní hale
reklama

Ruský prezident nařídil zřízení zvláštního týmu, který má prošetřit příčiny pádu letounu TU-154 s členy slavného sboru Alexandrovců na palubě. Spolu s armádními umělci, kteří měli potěšit ruské vojáky na Nový rok v Sýrii, cestovali do země zničené válkou novináři a technici. Nikdo z 92 lidí na palubě nepřežil.

Podle ruské agentury TASS byly trosky letounu objeveny asi 1,5  kilometru od ruského pobřeží u Soči v hloubce 50 až 70 metrů. Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov novinářům sdělil, že v tuto chvíli nelze vyloučit žádné vysvětlení pro smutnou událost. Od technické závady stroje, až po teroristický útok. Člen ruské vlády však také novinářům sdělil, že je příliš brzy na to mluvit o teroristickém útoku, protože vyšetřování teprve začalo.

Fanoušky Alexandrovců však může alespoň trochu uklidnit myšlenka, že duch souboru žije dál. Vystoupení slavného souboru plánovaná na rok 2017 se i navzdory smutné události uskuteční. „„Koncerty Alexandrovců – European Tour 2017 se uskuteční a soubor vystoupí před českým publikem pravděpodobně v květnu 2017, tak jak bylo plánované. V první polovině roku mají naplánováno 75 koncertů. Turné se nezruší, ale nevylučuje se, že některé termíny se posunou,“ uvedl manažer souboru pro střední Evropu Rudolf Héger. Píše o tom server Info.cz.

Celou zprávu naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…