Lídr politické strany UKIP Nigel Farage se při rozhovoru s dánskou televizí rozhodl okomentovat možný budoucí vývoj Evropské unie. Prohlásil, že je tato instituce odsouzena k záhubě, údajně je již dokonce „mrtvá“. Farage je přesvědčen, že referenda i v dalších členských státech budou následovat.
„Evropská unie je mrtvá, už to nepůjde dál, je konec. Evropská unie je v koncích. Nefunguje to,“ zdůraznil Farage. „My jsme pouze byli poctěni tím, že jsme měli šanci členství odmítnout jako první,“ dodal.
„Na řadě by mohlo být Dánsko, mluvili bychom tedy o možném ‚dexitu‘. Poté by řada podle mého přišla na Nizozemsko, takže ‚nexit‘. Třetí by pak mohlo být Švédsko, tam bychom pak, předpokládám, mluvili o ‚sexitu‘,“ prohlásil Farage před pobavenými novináři.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: fib