Nikdo z ministrů si není jist, jak dlouho bude nová vláda působit

10.07.2013 11:04 | Zprávy

Bílým autobusem vyrazili členové vlády Jiřího Rusnoka dnes dopoledne na Pražský hrad. Do funkcí je tam jmenuje prezident Miloš Zeman. Při příchodu do Kramářovy vily, odkud vláda za hlavou státu vyjela, se ale ani sami ministři nedokázali shodnout v tom, jak dlouho bude úřednický kabinet vlastně zemi řídit.

Nikdo z ministrů si není jist, jak dlouho bude nová vláda působit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok

Někteří počítají s čtyřměsíční misí, jiní předpokládají, že vláda přežije do řádných voleb v květnu příštího roku.

Dvanáctá vláda samostatné České republiky vzniká z rozhodnutí prezidenta a proti vůli většiny v Poslanecké sněmovně, kterou zřejmě stále ještě mají strany bývalé vládní koalice. Její vláda v čele s premiérem Petrem Nečasempřed nedávnem padla v důsledku skandálu s možným zneužitím vojenské tajné služby a podezřením na uplácení několika exposlanců ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O2 zase nešel internet. Odborník slyšel radu zákazníkům a začal se smát

13:44 O2 zase nešel internet. Odborník slyšel radu zákazníkům a začal se smát

Jeden ze tří velkých hráčů na českém telekomunikačním trhu, operátor O2, má znovu problémy. Ráno pot…