No podívejme! Čižinský si v Praze najal neziskovku za nemalé peníze. Už je poprask. A až uvidíte na co...

22.01.2020 16:53

Opoziční zastupitel v Praze Tomáš Bartovský (ODS) si položil otázku, proč je starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský ochoten platit byť jen jedinou korunu neziskovým organizacím za práci, kterou mají vykonávat úředníci. Přesně to se prý totiž stalo v případě neziskové organizace EDUin, která je spojena s mluvčím „českých elfů“ Bohumilem Kartousem.

No podívejme! Čižinský si v Praze najal neziskovku za nemalé peníze. Už je poprask. A až uvidíte na co...
Foto: archiv starosty
Popisek: Mgr. Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ)
reklama

Tomáš Bartovský si položil otázku, proč se starosta Prahy 7 Jan Čižinský obrátil na neziskovou organizaci EDUin, kterou požádal, aby městské části pomohla s výběrem ředitelů základních škol na Praze 7.

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20346 lidí

„Starosta Čižinský si na vytipování a výběr ředitelek a ředitelů základních škol na Praze 7 najal nevládní organizaci EDUin. Vyplývá to ze smlouvy, kterou 14. 1. schválila Rada MČ Praha 7 a kterou měl starosta za úkol podepsat do 17. 1. Cena tzv. ‚Konkurzního balíčku“ je 12.100 Kč plus cestovné,“ napsal Bartovský na sociální síti Facebook.

Společnost EDUin o sobě říká, že si klade za cíl zlepšit informovanost veřejnosti o dění v českém školství tak, aby byli lidé schopni o tomto sektoru více přemýšlet.

„Našim hlavním cílem je, aby veřejnost byla informovanější a schopnější o vzdělávání více přemýšlet a podporovat jeho proměnu – jak ve své škole, tak i ve městě či regionu,“ píše společnost na svých internetových stránkách. Mluvčím této neziskové organizace je publicista Bohumil Kartous, který přispívá na serveru Britské listy a je mluvčím tzv. „českých elfů“, kteří podle Kartouse bojují proti šíření dezinformací.

Bartovský si položil otázku, proč by městská část měla platit neziskové organizaci za něco, co by měli zvládnout její úředníci.

To však není jediná otázka, kterou si položil. Napadly ho ještě další čtyři otázky.

Fotogalerie: - Jedeme dál

Tisková konference po dohodovacím řízení koaličníc...
Jan Čižinský
Pražský primátor Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib a Jan Čižinský
Tisková konference po dohodovacím řízení koaličníc...
Pražský primátor Zdeněk Hřib

„Proč starosta smlouvu uzavřel krátce poté, co vypsal výběrové řízení na ředitele ZŠ Plamínková? Na kterých základních školách bude ještě letos vyhlášeno výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku, u kterého bude EDUinu asistovat? Jak souvisí uzavření smlouvy s tím, že pracovník EDUinu Michal Kaderka lobboval 30. září na jednání Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví MČ Praha 7 za plošné vypisování konkurzů na ředitele ZŠ na Praze 7? Budou konkurzy na ředitele ZŠ skutečně nestranné a podle vyhlášky, pokud radnice utrácí veřejné peníze za poradenství na výběr vhodných kandidátů?“ vysázel sérii otázek.

Praha 7 po vydání článku zaslala své vyjádření

Městská část spolupracuje v oblasti vzdělávání s řadou organizací, které se tomuto tématu odborně věnují. Jedná se například o organizace Učitel naživo, Elixír do škol, Metaculture či uvedená obecně prospěšná společností EDUin. Považujeme je za odborníky v oblasti školství a na základě dobrých zkušeností z naší dosavadní spolupráce jsme s nimi uzavřeli partnerskou smlouvu, jejíž předmětem je naše začlenění do projektu „Klub zřizovatelů“ v rámci programu „Města vzdělávání“. Cílem tohoto projektu je podpora a propojování municipalit, které se zabývají rozvojem vzdělávání na svém území. Náklady městské části na účast v tomto projektu činí 4 840 Kč ročně. V souvislosti s výběrovým řízením na ředitele ZŠ Fr. Plamínkové si necháváme otevřenou možnost využít některého z odborníků EDUinu jako jednoho ze dvou členů komise nominovaných zřizovatelem. Opět zdůrazňujeme, že složení komise je dané  vyhláškou - 2 členové jmenovaní zřizovatelem, 1 člen jmenovaný krajským úřadem, 2 odborníci jmenovaní Českou školní inspekcí, 1 inspektor České školní inspekce, 1 člen pedagogického sboru školy a 1 člen školské rady. Městská část tedy může nominovat 2 členy z 8. Již dříve jsme avizovali, že chceme, aby v komisi byli odborníci, a to včetně dvou zástupců jmenovaných zřizovatelem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

4:45 Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

Jižně od toskánského města Livorno na západním břehu Itálie leží malé nádraží. Místní mu říkají Camp…