Nora Fridrichová si vzala "do prádla" Marine Le Penovou. Mimořádný zážitek...

27. 2. 2017 15:49

Na prezidentskou kampaň ve Francii si „posvítil“ pořad 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové. Jak zde zaznělo, v prvním kole má velkou šanci šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová, jež mimo jiné hlásí, že zbaví Francii eura.

Nora Fridrichová si vzala "do prádla" Marine Le Penovou. Mimořádný zážitek...
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová

„Já bych skoro řekl, že její otec byl razantnější. Nedával si pozor na pusinku. Jeho dcera je úplně něco jiného, přeci jen váží slova,“ uvedl na její adresu redaktor zahraniční redakce ČT Zdeněk Velíšek. 

Le Penová například hlásá potřebu kontrolovat imigraci, ale na rozdíl od svého otce neprohlašuje, že plynové komory byly jen detail druhé světové války. Bojovat proti migraci chce vždy důstojným a humánním způsobem.

Pořad 168 hodin si pak všímal například skutečnosti, že si během úterní návštěvy Libanonu odmítla zahalit hlavu při setkání s islámským duchovním „velkým muftím“. Schůzku raději zrušila. „Ví, čím u voličů zaboduje,“ uvádí redaktor ČT. 

„Podívejte se, buď Evropská unie Francii vrátí její územní svrchovanost, její hranice, kontrolu nad jejím hospodářstvím, nad její měnou, svrchovanost jejích zákonů, anebo řeknu Francouzům, abychom EU opustili,“ tvrdí také Le Penová. Jak zkonstatoval oslovený politolog Jacques Rupnik, to by mělo nedozírné následky. 

Francouzská politička je také příznivkyní amerického prezidenta Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina, brexit je podle ní nejdůležitější událostí od pádu Berlínské zdi a jejím spojencem je mimo jiné nizozemský nacionalista Geert Wilders. 

„Marine Le Pen je moje kamarádka, je to velká francouzská vlastenka a je to budoucí francouzská prezidentka, takže jí fandím,“ tvrdí i český poslanec Tomio Okamura (SPD). 

„Le Penová uchopila ta levicová témata. A některá trošičku připumpovala. A vzala, vzala vlastně, vzala velkou část francouzských voličů, francouzských socialistů,“ poznamenal k její osobě poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné! běduje zpěvák-příznivec TOP 09: Může za to Ortel. Došlo i ke zrušení koncertu

10:21 Strašné! běduje zpěvák-příznivec TOP 09: Může za to Ortel. Došlo i ke zrušení koncertu

Zpěvák a podporovatel TOP 09 Adam Mišík se v interview Deep talks sešel s publicistou Petrem Ludwige…