Nové větry ze starých p*delí? cituje doktor Macek glosu o reformě ODS

19.02.2013 11:16

Bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek ve svých sarkastických glosách často kritizuje současnou politiku největší vládní strany. Nedávno jejím představitelům dokonce radil, jak se má chovat správný pravičák. Na nejnovější iniciativu k posunutí strany doprava, se kterou přišel Jiří Janeček z Prahy 11, však Macek pohlíží skepticky.

Nové větry ze starých p*delí? cituje doktor Macek glosu o reformě ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Doktor Miroslav Macek se jadrně vysmál snahám reformovat ODS prostřednictvím frakce, kterou založil pražský ódéesák Jiří Janeček. Ten by chtěl posunout stranu zpět doprava a vrátit ke kořenům. Proto také svou novou platformu nazval „Pravá frakce ODS“. Jako příklad „nové politiky“ uvedl v pondělí například snahu o zachování anonymních akcií.

„Ódéesák jsem a také jím zůstanu. Mám názor, který se snažím prosadit. Buď se mi to povede nebo se podřídím většině. Dělal jsem to ve Sněmovně stejně jako na zastupitelstvu Prahy 11. ODS by měla být navenek jednotná a dovnitř komunikativní,“ uvedl Janeček v pondělí pro server Lidovky.cz.

S touto čistější pravicovou politikou věří v renesanci ODS, a to do takové míry, že rovnou věří, že s ní strana v roce 2014 může vyhrát sněmovní volby.  To Miroslava Macka pobavilo natolik, že na svém blogu ocitoval z Facebooku drsnou glosu, naznačující, kdo s touto „novou politikou“ ODS přichází. „Nové větry ze starých prdelí…?,“ ocitoval posměšek Macek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Moravec? Xaver přišel vynadat těm, co ho nemají rádi. Stálo to za to

21:10 Václav Moravec? Xaver přišel vynadat těm, co ho nemají rádi. Stálo to za to

Moderátor Luboš Xaver Veselý dostal od Českého filmového a televizního svazu FITES anticenu za nepov…