Novináře zmlátili, že krvácel do mozku. Moc se o tom nemluví. Řádila americká Antifa

06.07.2019 21:03 | Zprávy

Novinář Ondřej Šmigol popsal pro server Echo24.cz incident, při němž v USA maskovaní muži bílé barvy pleti zmlátili homosexuálního novináře asijského původu. Muži žurnalistu polili, kopali do něj a několikrát mu dali pěstí. Po převezení do nemocnice mu lékaři zjistili krvácení do mozku. „V dnešním světě, kdy americký tisk omdlévá, když prezident Donald Trump nazve média ‚nepřáteli lidu‘, a média okamžitě zvoní na poplach před nastupující diktaturou, by jeden předpokládal, že výše popsaná událost se stane hlavní světovou story. Jenže to by zmláceným žurnalistou nesměl být k dnešní levici kritický Andy Ngo a jeho trýzniteli ‚antifašistická‘ organizace Antifa,“ píše Šmigol ve svém článku informujícím o události.

Novináře zmlátili, že krvácel do mozku. Moc se o tom nemluví. Řádila americká Antifa
Foto: Vít Hassan
Popisek: Antifa uspořádala demonstraci na náměstí Antonplatz v Berlíně

Andy Ngo prý leží radikální levici v žaludku již poměrně dlouho. Sám sebe za pravičáka či konzervativce nepovažuje, ale, jak píše Šmigol, tak jeho hlavní expertizou se stalo reportování o vzrůstajícím nebezpečí levicových bojůvek.

Poprvé měl na sebe upoutat Ngo pozornost jako kritik islámu. V roce 2017 byl Ngo vyhozen jako editor pro multimédia školních novin Portland State University poté, co měl populistický server Breitbart News napsat zprávu na základě videa, které Ngo tweetoval. Na onom videu muslimský student vypráví o tom, že v islámských státech může nemuslim být zabit nebo vyhnán. Druhým případem, kdy se Ngo stal terčem kritiky, byla jeho kritická reportáž z většinově muslimských čtvrtí Londýna. Tam se dopustil chyby, když tvrdil, že zákaz pití alkoholu na ulici je kvůli tlaku místních muslimů, šlo přitom o běžnou vyhlášku místní radnice. Za svou chybu se později omluvil a článek upravil, přesto si dle Šmigola vysloužil nálepku islamofoba.

Tematice islámu se Andy Ngo ve své novinářské činnosti věnuje dlouhodobě a zabývá se jí i v rámci svého postgraduálního výzkumu. Mimo to psal Ngo například o falešných vykonstruovaných obviněních z rasismu nebo o bojkotu kanadského psychologa Jordana Petersona aktivisty.

V poslední době se měl Ngo přeorientovat na dokumentování akcí Antify ve svém domovském městě – Portlandu v Oregonu. Jak Šmigol popisuje, toto město patří mezi nejlevicovější v USA a po jeho ulicích se běžně procházejí černí zakuklenci s anarchistickými znaky na oblečení. V říjnu minulého roku se na internetu objevilo video, na kterém Antifa blokuje křižovatku ve středu Portlandu, obtěžuje a napadá řidiče, zatímco policie stojí opodál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Zrušení dočasné ochrany pro cizince pachatele

Chápu to dobře, že mají u nás migranti nějakou ochranu, která trvá, i když se dopustí nějakého trestného činu, a že je není možné vykázat do země, odkud přišli? Vždyť to je úplně absurdní. A jestli vás také chápu dobře, tak tuto ochranu chcete pro zrušit. Zajímá mě, zda máte nějakou podporu i u jiný...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

„Přes některé rozpory lze s jistotou říci, že nikdo neplánuje žádnou invazi do naší země, ani s Rusk…