Novinářka Saša Uhlová zkusila pracovat za minimální mzdu. Takhle dopadla

04.09.2017 13:53

Novinářka Saša Uhlová připravila tak trochu jiný dokument. Dokument o lidech, kteří v různých profesích pracují za minimální mzdu. Nechtěla ale jen natáčet. Nechávala se v těch profesích zaměstnat – pod jiným jménem. To, co kolem sebe viděla, natáčela skrytou kamerou.

Novinářka Saša Uhlová zkusila pracovat za minimální mzdu. Takhle dopadla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Zaměstnanec zpracovatele masa, pokladní za kasou v supermarketu nebo pracovník na třídící lince s odpady. Ačkoli si pracovní náplně těchto lidí nejsou podobné, jedno mají společné. Berou minimální mzdu. Přitom se i v zaměstnáních s minimálními platy projevuje nedostatek zaměstnanců na trhu práce, takže lidé pracující za minimální mzdu musí ve dvou lidech často stihnout práci, kterou za jiných okolností stíhají lidé tři. Velmi náročná je podle novinářky především práce na pokladně v obchodním řetězci.

„Když jsou fronty, tak se tomu všechno podřizuje,“ poznamenává Saša Uhlová. Zároveň ji prý ale tahle profese bavila. „Byla jsem z toho strašně unavená, měsíc jsem neviděla svoje děti, protože jsem tam byla každý den do noci, ale zároveň mi bylo líto to tam opustit, protože na mě byli hodní,“ setkala se prý s dobrým kolektivem.

Anketa

Máte rádi seriál ,,30 případů majora Zemana"?

90%
10%
hlasovalo: 12195 lidí

Celý článek naleznete zde.

Dobře se naopak necítila v masokombinátu. Vedoucí na ni prý křičela, že je debil. Setkala se navíc s tím, že lidé chodí do práce i nemocní, nemohou si dovolit marodit. Tak se stává, že zaměstnanci kýchají bacily na maso.

Lidem pracujícím za minimální mzdu Uhlová doporučila, aby se sami ozvali, pokud se jim dějí nepravosti. Lidé si musí být vědomi toho, že osud mají také ve svých rukou. Jde o skupinu lidí čítajících asi 132 tisíc osob. Berou 11 tisíc korun měsíčně, 66 korun na hodinu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…