Noviny: Janoušek chystá nové kšefty. I ve firmě, která má blízko ke Klausovi

12.05.2014 8:31

Podnikatel Roman Janoušek se podle informací Lidových novin spojil s Tomášem Pitrem. Jejich spolupráce je z pohledu některých logická. Janoušek disponuje penězi, Pitr zase podnikatelským know-how a letitými zkušenostmi z byznysu. Janoušek podle zdrojů LN zamýšlí udělat z karlštejnského golfového klubu další „Žluté lázně“.

Noviny: Janoušek chystá nové kšefty. I ve firmě, která má blízko ke Klausovi
Foto: red
Popisek: Podnikatel Tomáš Pitr
reklama

Přestože Roman Janoušek u soudu dostal tříletý nepodmíněný trest za hojně probíranou autonehodu, tak se podle LN nevzdává a pouští se do dalších aktivit a hledá prý investorské příležitosti. Podle informací LN lobbista oslabil jen v rovině politické moci.

Tomáš Pitr potvrdil, že se Janouškem stýká. „Nejen on, ale hromada lidí se mě ptá na moje zkušenosti, které jsou jedinečné. Dělám si legraci. Nemyslím to, že bych byl jediný zavřený. Jsem jedním z mála z těch, kteří si něco takového prožili v byznysu. Nejen pan Janoušek se mě ptá na moje zkušenosti,“ citují LN Pitra.

Sbližování Pitra s Janouškem prý nasvědčuje dění kolem karlštejnského golfu a také společnosti z tenisových kurtů v Záběhlicích. Zde LN připomínají, že tato společnost má blízko k bývalému prezidentovi Václavu Klausovi.

Oficiálním majitelem hřiště u Karlštejna je Golf Resort Karlštejn, ten údajně vlastní Milan Šedivý. Spekuluje se však, že jistý podíl drží Pitr. Podle některých informací prý dokonce Janouškovi část svého podílu prodal. To však Pitr popírá a Janoušek rovněž uvádí, že je pouze členem klubu. LN však uvádějí další indicie, které by ukazovaly na posun ve vlastnické struktuře.

Ze zákulisí jsou slyšet hlasy o chystaných transakcích

Nový prezident Golf klubu Karlštejn Radek Votruba se prý stal Janouškovou spojkou s klubem. Další informaci získaly prý LN od známého pražského manažera a znalce zákulisního prostředí: „Z angažmá Radka Votruby mi plyne, že dojde k nějaké transakci mezi Pitrem a Janouškem,“ cituje ho deník. Podle něj Janoušek plánuje vybudovat si nové „Žluté lázně“ a vytvořit po vzoru anglické klubové kultury jakýsi uzavřený podnikatelsko-společensky-sportovní spolek. Pitr prý tuto myšlenku nevyvrátil.

Další nitka vede k záběhlickým kurtům. I tady se objevují podobné spekulace, a to, že by z tohoto sportovního areálu měl být vybudován VIP klub společensko-lobbistického charakteru. Podle LN se spekuluje, že k lidem spojeným s areálem, tedy Radovanovi Květovi, Janu Součkovi, lobbistovi Milanu Velkovi a Martinu Ulčákovi se přiřadil i Roman Janoušek. Avšak jsou to nepotvrzené informace. LN citují: „V našem klubu nedošlo a nedochází k žádným změnám ve spojení s panem Janouškem,“ uvedl Milan Velek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

19:10 Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Na plénu Poslanecké sněmovny se to v úterý hemžilo názory týkajícími se kauzy Vrbětic. Nezařazený po…