Noviny: Janoušek chystá nové kšefty. I ve firmě, která má blízko ke Klausovi

12.05.2014 8:31

Podnikatel Roman Janoušek se podle informací Lidových novin spojil s Tomášem Pitrem. Jejich spolupráce je z pohledu některých logická. Janoušek disponuje penězi, Pitr zase podnikatelským know-how a letitými zkušenostmi z byznysu. Janoušek podle zdrojů LN zamýšlí udělat z karlštejnského golfového klubu další „Žluté lázně“.

Noviny: Janoušek chystá nové kšefty. I ve firmě, která má blízko ke Klausovi
Foto: red
Popisek: Podnikatel Tomáš Pitr

Přestože Roman Janoušek u soudu dostal tříletý nepodmíněný trest za hojně probíranou autonehodu, tak se podle LN nevzdává a pouští se do dalších aktivit a hledá prý investorské příležitosti. Podle informací LN lobbista oslabil jen v rovině politické moci.

Tomáš Pitr potvrdil, že se Janouškem stýká. „Nejen on, ale hromada lidí se mě ptá na moje zkušenosti, které jsou jedinečné. Dělám si legraci. Nemyslím to, že bych byl jediný zavřený. Jsem jedním z mála z těch, kteří si něco takového prožili v byznysu. Nejen pan Janoušek se mě ptá na moje zkušenosti,“ citují LN Pitra.

Sbližování Pitra s Janouškem prý nasvědčuje dění kolem karlštejnského golfu a také společnosti z tenisových kurtů v Záběhlicích. Zde LN připomínají, že tato společnost má blízko k bývalému prezidentovi Václavu Klausovi.

Oficiálním majitelem hřiště u Karlštejna je Golf Resort Karlštejn, ten údajně vlastní Milan Šedivý. Spekuluje se však, že jistý podíl drží Pitr. Podle některých informací prý dokonce Janouškovi část svého podílu prodal. To však Pitr popírá a Janoušek rovněž uvádí, že je pouze členem klubu. LN však uvádějí další indicie, které by ukazovaly na posun ve vlastnické struktuře.

Ze zákulisí jsou slyšet hlasy o chystaných transakcích

Nový prezident Golf klubu Karlštejn Radek Votruba se prý stal Janouškovou spojkou s klubem. Další informaci získaly prý LN od známého pražského manažera a znalce zákulisního prostředí: „Z angažmá Radka Votruby mi plyne, že dojde k nějaké transakci mezi Pitrem a Janouškem,“ cituje ho deník. Podle něj Janoušek plánuje vybudovat si nové „Žluté lázně“ a vytvořit po vzoru anglické klubové kultury jakýsi uzavřený podnikatelsko-společensky-sportovní spolek. Pitr prý tuto myšlenku nevyvrátil.

Další nitka vede k záběhlickým kurtům. I tady se objevují podobné spekulace, a to, že by z tohoto sportovního areálu měl být vybudován VIP klub společensko-lobbistického charakteru. Podle LN se spekuluje, že k lidem spojeným s areálem, tedy Radovanovi Květovi, Janu Součkovi, lobbistovi Milanu Velkovi a Martinu Ulčákovi se přiřadil i Roman Janoušek. Avšak jsou to nepotvrzené informace. LN citují: „V našem klubu nedošlo a nedochází k žádným změnám ve spojení s panem Janouškem,“ uvedl Milan Velek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…