Noviny: Na oslavách pádu Berlínské zdi působil Gorbačov jako Putinův vyslanec. A podpořil jej i německý exministr

10.11.2014 12:15

O průběhu včerejších oslav pádu Berlínské zdi píše v pondělních Lidových novinách známá reportérka Petra Procházková. Poukazuje na to, že nebyl přítomen ruský prezident Vladimir Putin, nebyl totiž pozván. Místo něj se oslav účastnil první a zároveň poslední sovětský prezident Michail Gorbačov, který působil tak trochu jako Putinův vyslanec.

Noviny: Na oslavách pádu Berlínské zdi působil Gorbačov jako Putinův vyslanec. A podpořil jej i německý exministr
Foto: tan, breaknews.com
Popisek: Michail Sergejevič Gorbačov, bývalý sovětský komunistický politik
reklama

Gorbačov podle Procházkové charakterizoval současnou mezinárodní situaci nepříliš optimistickými slovy jako například „absolutní kolaps důvěry“. Přesto věří, že idea „evropského domu“ má šanci na obnovu.

Pro ruské zájmy měl pochopení i bývalý německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher, vrstevník Gorbačova. „Stejně jako Gorbačov vyzýval k tomu, aby svět nepřestával Moskvu vnímat jako rovnoprávného partnera,“ uvedl list s tím, že v Rusku nadšeně komentovali Genscherova slova, když obvinil EU z řady zásadních chyb ve vztahu k Rusku. Nabídka členství Ukrajině prý odporovala zájmům Ruska, nejen vojensko-politickým, ale hlavně ekonomickým. Rusko tak muselo na novou situaci reagovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…