Noviny: Vláda se bude zabývat žádostí o pozastavení činnosti ČSSD

16.09.2014 8:12

Premiér Bohuslav Sobotka se dostal do kuriózní situace. Bude rozhodovat o žádosti na pozastavení činnosti ČSSD, jíž je předsedou. Informuje o tom úterní MF Dnes. Podle ní skupina bývalých poslanců ostravské organizace sociální demokracie podala vládě oficiální podnět, aby postoupila Nejvyššímu soudu návrh na pozastavení činnosti ČSSD.

Noviny: Vláda se bude zabývat žádostí o pozastavení činnosti ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek, Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš

Její bývalý člen Radim Lauko a dalších sedm signatářů dokumentu tvrdí, že sociální demokracie porušuje práva a svobody svých členů. „V žádosti popsali případy sedmi lidí včetně ostravského primátora Petra Kajnara, které ČSSD `účelově` vyloučila, a zrušení dvou místních organizací v Ostravě – Výškovicích a v Mohelnici,“ napsal list s tím, že vedení sociální demokracie se tak podle signatářů dokumentu nedemokraticky zbavilo oponentů. Například Kajnar byl vyloučen poté, co na stranu podal dvě žaloby kvůli způsobu sestavení kandidátky. Ani s jednou žalobou neuspěl.

Návrh na zrušení politické strany může Nejvyššímu soudu podat jen vláda. Pouze pokud by nekonala, mohl by tak učinit prezident, který podnět od nespokojenců obdržel také. Kopie podnětu navíc míří také do bruselské kanceláře Evropské komise a vládám členských zemí EU. „Podle autorů by totiž premiér a ministři za ČSSD neměli kvůli střetu zájmů o návrhu hlasovat a rovnou by se jím měla zbývat hlava státu či Brusel,“ podotkl list.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

19:13 Lhář! Daně, naše daně! Konec vlády jedné straky! Minář se svým zástupcem křičeli na Václaváku

Spolek Milion chvilek pro demokracii odstartoval v úterý večer na Václavském náměstí sérii protestů …