Noviny píší o rostoucím vlivu ministra vnitra. Chovanec prý míří výš

21.08.2014 11:44

Přestože ministr vnitra Milan Chovanec dělá věci nahodile, jeho vliv stále roste. Píše o tom čtvrteční MF Dnes. Určitou chaotičnost v rozhodování ministra ilustruje na příkladu Jaroslava Hrušky, který nastoupil na ministerstvo minulý týden v pátek, ale již včera se s úřadem zase rozloučil. Hruška byl totiž pravou rukou eximinstra vnitra Jana Kubiceho, a tak se v ČSSD proti Hruškovu nástupu zvedla vlna odporu.

Noviny píší o rostoucím vlivu ministra vnitra. Chovanec prý míří výš
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Sociálnědemokratická strana totiž Kubicemu a Hruškovi dodnes nemůže přijít na jméno kvůli tzv. Kubiceho zprávě z roku 2006. Nástup Hrušky na ministerstvo rozhořčil zejména sociálnědemokratického rebela Jeronýma Tejce, který varoval před možným vlivem Hrušky na chod ministerstva.

List připomíná, že z vnitra za posledních šest měsíců už odešli tři náměstci. „Nemá koncepce, nemá vize. Dělá věci nahodile a jen ty, které mu přinesou politické body. Míří výš než jen na ministra,” řekl listu člověk s vazbami na Ministerstvo vnitra, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Přesto podle deníku Chovancův vliv roste. Do kompetence jeho rezortu podle připravovaného služebního zákona přibude řízení chodu celé státní administrativy. Důležitost ministra vnitra vzroste také s další transformací České pošty, která pod Ministerstvo vnitra rovněž spadá. „A v neposlední řadě si Chovanec udržuje až idylický vztah s policejním prezidentem Tomášem Tuhým, což posiluje ministrův vliv na policii,” uzavírá list.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …