Noviny píší o změnách v programu Babišova hnutí. Šéf říká: Vylepšujeme

23. 10. 2013 9:13

U hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše volič neví, na čem je. Volební program subjektu, jemuž poslední předvolební průzkumy dávaly více než desetiprocentní preference, totiž stále mění svůj volební program. Upozornil na to server iDnes.cz.

Noviny píší o změnách v programu Babišova hnutí. Šéf říká: Vylepšujeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

V polovině září ANO slibuje v odpovědích pro MF Dnes, že ve zdravotnictví "zruší poplatek za recept".

„Začátek října: V oficiálním programu strany ANO se píše, že `zruší poplatky za recept, za pobyt v nemocnici a poplatky pro seniory`. Když říjen končil, věta zněla opět jinak: `Zrušíme poplatek za recept a všechny poplatky pro seniory.` Zdá se, že sazba za hotelové služby v nemocnici přežije,“ uvádí server příklad, jak rychle se mění volební program Babišova hnutí.

Podle serveru dosud platil nepsaný zákon politologů, že strany pracovaly na programu, pak ho představily a v předvolební kampani se jej držely, aby mohli voliči srovnávat.

Podle serveru iDnes.cz změny u hnutí ANO nastaly také v programových kapitolách o justici a úřednících.

„V původní, měsíc staré verzi se najde věta, že strana `prosadí jmenování a odvolávání nejvyššího státního zástupce předsedou Senátu`. Bylo by to hodně neobvyklé řešení, které by soustředilo velkou moc do rukou jednoho ústavního činitele, takže možná proto se v současné verzi objevila obecnější věta: `Prosadíme nový způsob jmenování a odvolávání nejvyššího státního zástupce Parlamentem," uvádí server.

Babiš změny hájí: "Proč bychom nemohli měnit program? My ho budeme opravovat. Copak program je neměnný zákon? Hlavně ho budeme plnit," uvedl. A bude ANO měnit program i po volbách? Prý jej bude dále vylepšovat…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…