Nový krizový plán Českých drah v případě ledovky. Noviny ho odhalily

06.12.2014 9:20

Ledová kalamita, která vyřadila železniční dopravu, má za následek revizi krizových plánů. Lidové noviny informují o materiálu Českých drah, podle kterého chtějí podobným krizím předcházet. Ledovka by se řečí zákona mohla stát živelní pohromou. Mluví se i o společném dispečinku Českých drah a Správy železniční dopravní cesty.

Nový krizový plán Českých drah v případě ledovky. Noviny ho odhalily
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok s Bohuslavem Sobotkou

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) už v pátek jednali s vedením Českých drah. Chtěli zjistit, jak dráhy hodlají v budoucnu reagovat na podobnou kalamitu. Shodli se, že je co zlepšit, zejména komunikaci a informovanost cestujících.

Ledovka by se prý napříště mohla stát stejnou živelní pohromou, jakou je třeba povodeň. Reakce na nastalý problém by tak prý mohla být rychlejší. Složky integrovaného záchranného systému by tak údajně mohly díky přesně definovanému postupu rychle odstranit největší problémy. Vyřešilo by to údajně i vztah mezi státem ovládanými Českými drahami a státním správcem kolejí SŽDC. „ČD a SŽDC mají své krizové plány pro případ kalamit, bohužel tyto postupy občas vzájemně nesedí,“ uvedl ministr Ťok s tím, že je nezbytné, aby lépe fungovala komunikace.

OutStreamVideoPlayer

Do společného dispečinku musejí být přizváni i soukromí dopravci

Premiér Bohuslav Sobotka zase mluvil o vytvoření společného dispečinku obou společností, který by umožnil přesnější a rychlejší rozhodování. Mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský upozornil na přítomnost i soukromých dopravců na železnici. „Pokud by v budoucnu vznikal společný dispečink, musel by do něj být umožněn přístup i dalším dopravcům v rámci rovného přístupu,“ sdělil LN.

Všechna plánovaná opatření mají umožnit lepší a přesnější reakce na vzniklé kalamity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…