Nový ministr Chvojka má pohled na lidská práva podobný jako Zeman. Mnoho věcí budu dělat jinak než Dienstbier, řekl novinářům

22.11.2016 21:41 | Zprávy

Nastupující ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) debatoval při dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Hradě o lidských právech a o novele zákona o střetu zájmů, který obsahuje pasáže nazývané jako „Lex Babiš“. Chvojka ve vládě nahradí Jiřího Dienstbiera a novinářům řekl, že by chtěl mnoho věcí dělat jinak než jeho předchůdce. Informuje o tom ČTK.

Nový ministr Chvojka má pohled na lidská práva podobný jako Zeman. Mnoho věcí budu dělat jinak než Dienstbier, řekl novinářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Chvojka, ČSSD

„Zásadní teze je taková, že jsem stejného názoru jako pan prezident, to znamená, že lidská práva náleží všem bez ohledu na etnikum nebo pohlaví, že je třeba se věnovat každému člověku bez rozdílu. A takto bych chtěl vést i svůj úřad,“ uvedl Chvojka. Konkrétní záležitosti, kterými se bude zabývat, ale sdělí až po jmenování. Uskuteční se příští týden ve středu.

Novela o střetu zájmů byla podle Chvojky jediným zákonem, který s prezidentem podrobněji probíral. Obsahuje i omezení pro podnikání členů vlády, které by dopadly na ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. „Pan prezident řekl svůj názor, já jsem řekl svůj názor,“ podotkl Chvojka. Předlohou se budou před opětovným sněmovním posouzením zabývat ve středu koaliční špičky.

Chvojka, který chce zůstat poslancem, ale vzdá se zastupitelského mandátu v Chrudimi, se před novináři zmínil i o řešení problému vyloučených lokalit. „Myslím, že by bylo dobré zaměřit se na to, aby lidé ve vyloučených lokalitách pracovali a aby děti chodily do školy. Tím by se měla zvýšit jejich životní úroveň,“ podotkl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…