Od ředitelky centrálního úřadu práce chce František Koníček tento týden dostat první návrh, kolik lidí a materiálu by pobočky na zajištění pomoci nezaměstnaným potřebovaly. Úřady práce se od loňska věnují nejen problematice zaměstnanosti, ale vyplácejí i dávky. Původní agendu tak plně nestíhají.
"Jsou věci, které nesnesou mnoho odkladů. Toto je jedna z priorit, která odklady nesnese," uvedl ke změnám na úřadech práce Koníček.
Strukturu úřadů práce proměnila od dubna 2011 reforma tehdejšího ministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Jeden "superúřad" zastřešil krajské pobočky s kontaktními místy po republice. Od loňska se úřady přestaly věnovat jen zaměstnanosti, a začaly vyplácet i dávky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Koníček , nezaměstnanost , práce , Úřad práce , Bílková
autor: pan, čtk
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
Proč nebyly zapojeny příčné transformátory? ptá se někdejší šéfka ERÚ Alena Vitásková. Blackoutu se …
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska