Úvodem připomíná, že Čína se v ukrajinské krizi chová opatrně. Podle Raška čínští představitelé vědí, že krize oslabí jak EU, tak USA, Rusko i Ukrajinu. „Ukrajina přitom nabízí ekonomické možnosti, pro jejichž realizaci Peking disponuje potřebným kapitálem, který válkou postižené zemi chybí, a Evropská unie a USA jej nebudou schopny nebo ochotny poskytnout,“ uvedl sociolog s tím, že v čínském zájmu je proto situaci na Ukrajině uklidnit.
Říše středu chce budovat přístav na Krymu i hospodařit na ukrajinské půdě
Číně šlo především o vybudování nového černomořského přístavu na Krymu. Po jeho anexi je otázkou, zda s tím bude Rusko souhlasit, podle Raška to však možné je.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam