O krizi v Chebu napsal německý deník. Starostovi nato přišel dopis ze zahraničí

27.02.2021 14:48 | Zprávy
autor: nab

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek na půdě Senátu tepal starostu Chebu Antonína Jalovce, že kvůli jeho přičinění situace v tamní nemocnici vygradovala a dostala se do povědomí jako jedna z nejvytíženějších v Česku... Ale – starosta saského města Tharandt Silvio Ziesemer naopak nešetří v dopise, jejž zaslal chebskému starostovi, chválou a uznáním. A senátor Miroslav Plevný v otevřeném dopise žádá Blatného o omluvu za „nepravdivé nařčení starosty Chebu“.

O krizi v Chebu napsal německý deník. Starostovi nato přišel dopis ze zahraničí
Foto: Archiv Antonína Jalovce
Popisek: Antonín Jalovec

„Právě v nejhorších dobách se objevují ty nejkrásnější projevy lidství a solidarity. Upozorňuji, že Cheb a saský Tharandt historicky nic nespojuje a s panem starostou Ziesemerem jsme se nikdy nepotkali. O to je jeho dopis úžasnější...“ připsal starosta Jalovec komentář k Ziesemerovu dopisu, který sdílí na svém twitteru.

V něm starosta saského města píše, že o kritické situaci v Chebu se dočetl v saském deníku Sächsische Zeitung. „Článek na nás hluboce zapůsobil a nesmírně nás zde všechny zasáhl.“

Jalovcovi a zaměstnancům nemocnice popřál mnoho sil do dalších těžkých dnů. „Jménem všech občanů města Tharandt, jakož i jménem tharandtské Městské rady chci vám, milý kolego Jalovče, zaměstnancům vaší městské správy, všem lidem v partnerském městě Chebu a zejména lékařům a zdravotnickému personálu popřát sílu a vytrvalost,“ pokračuje Ziesemer ve svém psaní.

„V našich myšlenkách jsme s vámi a doufáme, že toto nesmírné utrpení co nejrychleji pomine,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…