O rozhlase v Havlově knihovně: Pan Kňourek, ten frekventant Parlamentních listů... Kundra pak vytočil radního drbem o milionovém odstupném a začalo skutečné peklo

11.01.2019 8:43 | Zprávy

Ve čtvrtek večer se v Knihovně Václava Havla konala debata ze série Debata s Respektem s podtitulem Vrtění Českým rozhlasem. O tom, zda je veřejnoprávní médium ohroženo následkem vyhazovu Petra Fischera z pozice šéfredaktora ČRo Vltava, diskutovali kromě něj samotného také někdejší šéfredaktor ČRo 2 Martin Groman, člen Rady Českého rozhlasu a rovněž někdejší šéfredaktor ČRo 2 Miroslav Dittrich a redaktorka Respektu Ivana Svobodová. Debatou provázel Ondřej Kundra, také z týdeníku Respekt. Diskuse se místy vyhrotila zejména mezi odvolaným Petrem Fischerem a radním ČRo Miroslavem Dittrichem.

O rozhlase v Havlově knihovně: Pan Kňourek, ten frekventant Parlamentních listů... Kundra pak vytočil radního drbem o milionovém odstupném a začalo skutečné peklo
Foto: screen: FCB
Popisek: Petr Fischer

Ondřej Kundra nejprve pozdravil publikum a pochvaloval si, že je Knihovna zcela zaplněna. „Ve střední Evropě česká a středoevropská média čelí lecčemu a nepochybně lecčemu budou čelit i nadále, co se týká jejich nezávislosti,“ vyjádřil poté redaktor Respektu své obavy z budoucnosti. Kundra pak přešel k otázkám pro své hosty. Zajímalo ho, zda Petr Fischer vůbec ČRo Vltava poslouchal, než se stal jejím šéfredaktorem. „Poslouchal, ale samozřejmě ne tak intenzivně jako poté, co jsem se stal šéfredaktorem,“ odtušil Fischer. Ondřeje Kundru dále zajímalo, zda Petr Fischer již při poslechu ČRo Vltava coby řadový posluchač přemýšlel nad tím, jak přiložit ruku k dílu. „To se mi tedy hlavou nehonilo,“ pobavil publikum svou reakcí Fischer. Následovalo několik dalších otázek Ondřeje Kundry v podobném duchu.

Petr Fischer před svým nástupem do Českého rozhlasu vše konzultoval se známými, kteří již ve veřejnoprávní instituci působili delší dobu. „Od nich jsem měl informace, že tam nemám chodit, že to nedopadne dobře. Zkrátka že nejsem ten typ, který by v tomhle systému byl schopný nějak rozumně přežít,“ řekl Fischer. Na následnou dodatečnou otázku ze strany Ondřeje Kundry zareagoval Fischer odpovědí, že není tím přizpůsobivým typem, který si jde tvrdohlavě za svou věcí a je příliš otevřený. „Takovýhle člověk v té struktuře nemá šanci,“ dodal Fischer a svůj postup označil za „naivní přímočarost“. Byl prý varován před určitými lidmi, veškerá varování ale ignoroval a jejich pravdivost si vyzkoušel až na vlastní pěst.

Ondřej Kundra poté přešel k současnému členovi Rady Českého rozhlasu Miroslavu Dittrichovi. Zajímalo ho, zda Dittrich v roce 2016 vnímal zprávu o jmenování Petra Fischera šéfredaktorem ČRo Vltava s libostí, či s nelibostí. „Vnímal jsem to s naprostou neutralitou. Proč by Petr Fischer nemohl být šéfem Vltavy?“ zaskočila otázka Dittricha, který svou bezprostřední odpovědí rozesmál publikum. „V té době jsem byl na Úřadu práce jako nezaměstnaný, tak jsem se o tyto věci opravdu, ale opravdu nezajímal,“ dodal Dittrich.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

5:00 Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

Rudá armáda osvobodila Plasy na severním Plzeňsku a celá divize zůstala až do podzimu. Vojáci „neoku…