ODS Brno-město schválila nominaci Fialy na předsedu strany

19.11.2013 7:52

Delegáti sněmu ODS Brno-město schválili v noci na dnešek nominaci někdejšího ministra školství a bývalého rektora Masarykovy univerzity Petra Fialy na předsedu strany. ČTK to dnes řekl Libor Šťástka z vedení brněnské ODS. Zda ji Fiala přijme, to zatím neví. ČTK řekl, že se rozhodne v nadcházejících dnech. Podporu mu vyjádřila i ODS v Břeclavi či v Ostravě.

ODS Brno-město schválila nominaci Fialy na předsedu strany
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala, exministr školství
reklama

"Petr Fiala byl nominován sněmem ODS Brno-město jednomyslně," uvedl Šťástka. Jednání nejvyššího vedení brněnské občanské demokracie se protáhlo do pozdních pondělních hodin.

Ještě před sněmem se s delegáty sešel také Fiala. "Vidím pozitivní snahu členů ODS o obnovu strany, získání důvěry veřejnosti a celkovou změnu," řekl ČTK. Podle něj jsou to hlavní předpoklady, za nichž je ochoten kandidaturu přijmout.

Zdůraznil, že toto rozhodnutí chce nyní dobře uvážit, protože jeho snahou ve vedení ODS by bylo nestát se její "novou tváří" pro voliče, ale především začít pracovat na celkové změně strany. Ke svému rozhodnutí o nominaci potřebuje, jak uvedl, ještě několik dní, přičemž členy ODS nechce držet v napětí.
Fialovu nominaci navrhla v uplynulých dnech místní organizace ODS Brno-střed, která má největší členskou základnu na Moravě. Exministr školství se stal nedávno jejím členem.

Fiala měl k ODS dlouhodobě blízko

Fiala vstoupil do ODS, kterou na jihu Moravy vedl coby nestraník do předčasných voleb. Byl v nich zvolen poslancem. Již ve volební kampani avizoval, že má dlouhodobě k politice ODS blízko, zajímá jej osud strany a možná se stane jejím členem.

ODS Brno-střed je místní organizací. Proto mohla nominaci Fialy pouze navrhnout oblastnímu sněmu ODS Brno-město. Jen ten může případné nominace na předsedu schválit. O novém šéfovi ODS se rozhodne na kongresu ODS v lednu 2014.

V pondělí se usnesly také Oblastní sněm ODS Břeclav a Oblastní rada ODS Ostrava, že Fiala je nejvhodnějším kandidátem na předsedu strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…