ODS: Dva a půl litru se starým autem. Vjezd do Prahy díky Pirátům za peníze

02.06.2021 13:52 | Zprávy

Piráti a koalice vládnoucí na pražském magistrátu bude od Pražanů nově i po započtení slevy pro rezidenty vybírat mýtný poplatek od 1250 do 1500 korun měsíčně, ale jen za předpokladu, že jejich vozidla vjíždějící do nové mýtné zóny v hlavní městě splní nejpřísnější emisní normy EURO 5 a EURO 6. Řidiči se staršími vozy si budou muset sáhnout do kapsy ještě hlouběji, a to až 2500 korun měsíčně. Počítá s tím klimatický plán, jehož součástí je zavedení mýta, který schválili Piráti a vládnoucí koalice na pražském magistrátu. A právě proti tomu se ozývá pražská ODS.

ODS: Dva a půl litru se starým autem. Vjezd do Prahy díky Pirátům za peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

 „Pro Pražany je to ještě větší noční můra, než kdokoli dosud myslel. To je také důvod, proč Piráti s koalicí před Pražany i mimopražskými řidiči ceník mýtného dlouhodobě tají. Vyzýváme proto koalici ke zřízení pracovní skupiny napříč politickými stranami, která se mýtem bude transparentně zabývat, aby se Pražané konečně dozvěděli, kolik je nová daň bude stát a co jim hrozí,“ uvedla Alexandra Udženija.

Pražská ODS označila za drzost po řidičích chtít vybírat mýtný poplatek, aniž by byly dostavěny okruhy a objízdné komunikace, které by řidičům umožnily nově zřizovanou mýtnou zónu v širším centru města o rozloze 10 km² objet. Upozornila také, že to jsou právě členové koalice, kteří desítky let zároveň blokují dostavbu okruhu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Jaké informace máte na Turka od tajných služeb?

A jak je možné, že nikdo Turka neřešil, když byl zvolen do EP? To nikomu jeho chování nebo činy nevadili? Ano, byl zvolen občany, ale to i teď. tak proč se teď tak řeší? PS: Nejsem jeho volič ani ho nehájím, ale jde mi o princip, kterému nerozumím. Můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za 15 tisíc smíte říct pravdu o ODS. Kateřina Dostálová ji říká zdarma

13:13 Za 15 tisíc smíte říct pravdu o ODS. Kateřina Dostálová ji říká zdarma

„ODS se nedá opravit,“ říká někdejší dlouholetá poslankyně občanských demokratů Kateřina Dostálová s…