ODS chce po Kalouskovi ústupek v omezení výdajových paušálů

24. 3. 2012 20:50

ODS se snaží vymoci si ústupek v omezení výdajových paušálů pro živnostníky. Ministr financí Miroslav Kalousek zatím sice zdůrazňuje, že definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, je zatím velice pravděpodobné, že bude muset občanským demokratům ustoupit.

ODS chce po Kalouskovi ústupek v omezení výdajových paušálů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Výkonná rada ODS

"Je velmi rozdílná míra zdanění mezi zaměstnanci a osobami samostatně výdělečně činnými v některých oborech. Je třeba o tom diskutovat," prohlásil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v ČT.

Výdajové paušály znatelně zjednodušují účetnictví a drobní podnikatelé díky nim platí nižší daně než běžní zaměstnanci. Shoduje se s ním i Miroslav Kalousek. Proto chtěla TOP 09 snížit plošně paušály nejvýše o polovinu. 

ODS si však chce vymoci ústupek. Systém, jenž se týká přes půl milionu živnostníků, by mohli i dál využívat občané s obratem pod pět milionů korun. Původně se počítalo s tím, že se paušály sníží každému.

"Hranice pěti milionů by byla racionálním nastavením, které by nevyhánělo české podnikatele z toho a nestěžovalo jim to podnikání," zastává se návrhu ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba z ODS.

Ministr Kalousek však tvrdí, že zatím se o všem pouze jedná. "Až vládní strany k rozhodnutí dospějí, budou veřejnost včas a seriózně informovat," napsal ve svém prohlášení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

12:56 Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

Expert na ruské dezinformace a propagandu Jakub Kalenský, jenž nedávno na půdě Kongresu USA prohlási…