ODS chce ulevit od daní důchodcům. TOPce to ale vadí

1. 4. 2013 21:48

Občanští demokraté přišli s návrhem, podle něhož by se snížily odvody pracujícím důchodcům. Také chce ulehčit od daní firmám, které budou pro svůj byznys nakupovat třeba auta či počítače.

ODS chce ulevit od daní důchodcům. TOPce to ale vadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

Před třemi měsíci byla zrušena daňová sleva pro více než sto tisíc pracujících důchodců. Ti pak „obešli“ zákon a na čas přerušovali důchod, aby slevu ještě získali. Nakonec se jim hrozilo postihy. ODS si chce pracující seniory udobřit, ovšem výsledkem těchto návrhů je koaliční spor. TOP 09 odmítá, aby se opět zaváděla sleva pro pracující důchodce.

První místopředseda Miroslav Kalousek to považuje za tah před blížícími se volbami. "Já odmítám létat od zdi ke zdi jenom proto, že ODS je nervózní ze svých preferencí," uvedl v ČT.

ODS se však nadále brání a kritizuje zrušení slevy pro důchodce. "Zdá se nám jako ODS, že to nebyl šťastný argument. My jsme na něj tehdy přistoupili v rámci vyjednávání celého toho balíčku," hájí se ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Levice by ale návrh ODS podpořila. "Pokud se pravicová vláda rozhodne zrušit ono poškození pracujících důchodců, tak to sociální demokracie, předpokládám, podpoří," uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Navíc by opozice mohla podpořit i další daňovou úlevu – radikálnější zrychlení odpisů. "To znamená během jednoho roku umožnit v těch prvních třech odpisových třídách provést jednorázový odpis investice," přiblížil premiér Petr Nečas. Firmám, které hodně investují, by tak citelně klesly daně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Penis, malé koule... Pískání na Klause ml.: Jeho nepřátelé promluvili. I z ODS. Nové info a „válka“

9:15 Penis, malé koule... Pískání na Klause ml.: Jeho nepřátelé promluvili. I z ODS. Nové info a „válka“

Incident na Národní třídě, kde demonstranti vypískali Václava Klause mladšího, stále hýbe společnost…