ODS chybělo v účetnictví více než dva miliony korun. Strana například nepřevedla včas nevyužité finance z volebního účtu. „Nemůžeme říct, že by se jednalo o nějaké černé financování chodu strany. Ta v účetnictví všechny tyto věci uvedeny měla, ale o volební kampani se vede účetnictví zvlášť. V některých případech ODS ty věci zaevidovala do běžných výdajů strany, do provozního účetnictví, ale ne do volebního,“ řekl Radiožurnálu člen dohledového úřadu Jan Outlý.
Úřad může nedostatky řešit v klasickém správním řízení, nebo může pouze zadat příkaz o uložení pokuty. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že strana závěry akceptuje. Předpokládá, že by zaplatila i případnou pokutu. „Závěry převedeme do interní metodiky, abychom se příště těm neúmyslným pochybením vyhnuli. Úřad nám například zahrnul do volebních nákladů některé akce z února ještě předtím, než byly vyhlášeny volby. Nicméně teď už víme, jak takový zákon aplikovat,“ řekl.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?
Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.
Další články z rubriky
4:46 Omluvte se za omluvu. A pošlete půl milionu. Vaše Prague Pride
Aliance pro rodinu má zaplatit milion korun spolkům Prague Pride a Konsent za to, že naznačila jejic…
- 16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo
- 11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se
- 9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte
- 4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc
- 8:15 Poletí Pavel linkou? A čára přes rozpočet Minářovi. Kvůli ÚS je veselo

