ODS plánuje zaplavit kraje výraznými hejtmany. Semkneme se a přesvědčíme občany, plánuje Fiala

04.01.2020 17:30

Stávající předseda ODS Petr Fiala věří, že strana uspěje v letošních krajských volbách. Prozradil také, zda plánuje spolupracovat se spolkem Milion chvilek.

ODS plánuje zaplavit kraje výraznými hejtmany. Semkneme se a přesvědčíme občany, plánuje Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

ODS v lednu čeká volební kongres a v tuto chvíli se zdá, že Petr Fiala s přehledem obhájí post předsedy. V rozhovoru pro server iDNES.cz odmítal říci, koho by si přál v nejužším vedení strany. Je prý na každém, kdo se chce stát místopředsedou, aby si našel podporu mezi delegáty a s jejich pomocí uspěl.

Vzhledem k tomu, že pod jeho vedením strana dokázala získat post předsedy Senátu, Fiala nepochybuje, že ODS uspěje i v nadcházejících krajských volbách. Řadu krajů dnes podle Fialy vedou naprosto nevýrazní politici a Fiala věří, že je ODS dokáže nahradit, protože nabídne  v čele svých kandidátek výrazné osobnosti.

Na kongresu budu ukazovat cíle nejen pro ODS, ale i pro celou Českou republiku. Chci, abychom mluvili o změně, a chci semknout ODS a přesvědčit občany, aby se k nám přidali. Správně jste řekl, že v tuto chvíli nemáme žádného hejtmana a chceme tuto situaci změnit. Řada krajů je vedena naprosto nevýraznými hejtmany. My půjdeme do voleb s řadou výrazných osobností a chceme v krajských volbách nejen výrazně uspět, ale mít také hejtmany,“ zdůraznil.  

Pá slov pronesl také na konto akcí Milionu chvilek pro demokracii.

Nemyslí si tedy, že by spolek Milion chvilek dnešní opoziční strany ohrožoval. Chápe spolek jako uskupení, které občany nabádá k tomu, aby se zajímali o veřejné dění, což zahrnuje i chození k volbám, a to Fiala považuje za správné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …