ODS půjde do voleb sama. Fiala odmítl Kalouskovu výzvu k utvoření koalice

25.12.2016 21:42

ODS nepůjde do voleb v bloku pravicových stran, jak k tomu dříve vyzval šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Serveru Novinky.cz to řekl předseda ODS Petr Fiala. Po Kalouskově výzvě ODS uvedla, že o bloku pravicových stran je připravena diskutovat. Nyní Fiala připustil, že ODS nabídne místa na kandidátkách menším pravicovým stranám.

ODS půjde do voleb sama. Fiala odmítl Kalouskovu výzvu k utvoření koalice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

„Bavili jsme se s řadou politických subjektů od středu doprava o nějaké formě spolupráce. Žádná dohoda nevznikla a za sebe musím říct, že jsem k tomu skeptický,“ uvedl Fiala.

Údajně i z toho důvodu, že ve chvíli, kdy ke spojení Miroslav Kalousek vyzval, tak souběžně končila dlouhodobá spolupráce mezi TOP 09 a Starosty. „Nejsem přesvědčen, že dojde k nějakému významnějšímu spojení stran od středu doprava do volebního bloku. Momentálně v tom nevidím žádnou velkou přidanou hodnotu. Pokud mám mluvit za ODS, my nad sebou žádný deštník vytvářet nebudeme, půjdeme do voleb jako ODS. Nemohu vyloučit, že nabídneme některá místa na svých kandidátkách reprezentantům třeba některých menších pravicových stran, ale to je tak všechno,“ zdůraznil předseda ODS.

„Chceme občanům nabízet konkrétní realistický program, poctivou politiku pro tuto zemi. Ne se spojovat jenom proto, že tu je nějaký politický soupeř, kterého se všichni bojí. To by nebyl dobrý motiv pro integraci pravice,“ doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…